Atėjus pavasariui ir vis labiau šylant orams, žmonės ima traukti į gamtą. Laisvalaikį kai kas mėgsta praleisti miške. Bet ir ten negalima elgtis bet kaip, – primena aplinkosaugininkai.

„Lankymosi miške taisyklėse nurodoma, kad motorinėmis transporto priemonėmis, taip pat ir keturračiais, įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Už važiavimą per mišką, pelkę ar laukus galima gauti baudą ir netekti transporto priemonės.

Atvykus į mišką, automobilius galima statyti tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis nepažeisti miško paklotės. Jei šių reikalavimų nesilaikoma, tai gali užtraukti įspėjimą arba baudą iki 140 eurų. O jei miško paklotė sužalota ar sunaikinama, tai gali užtraukti ir iki 300 eurų baudą“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij.

Pabrėžtina, jog vairuotojai turi žinoti, kad teritorija, kurioje, sprendžiant iš tam tikrų požymių, dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele. Taigi išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.

Jei į mišką užsukote su keturkojais draugais, turėtumėte atsiminti svarbią taisyklę – miške šunį draudžiama paleisti be antsnukio.

„Antsnukis nebūtinas, kai šuo vedamas už pavadėlio. Visi mūsų miškai yra medžioklės plotai ir už palaidus šunis baudžiama“, – primena aplinkosaugininkas.

Stovyklauti galima ne bet kur

Pagal dabar galiojančią tvarką apsistoti miškuose galima tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose: poilsiavietėse, atokvėpio vietose, stovyklavietėse, kempinguose ir pan.

„Prisiminkite, kad fiziniams asmenims draudžiama kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį (išskyrus viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtas ir atitinkamai pažymėtas laužavietes), mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus. O pažeidus šiuos reikalavimus asmenims taikoma atsakomybė – įspėjimas arba 20–50 eurų bauda. Taip pat gali būti skiriama 50–110 eurų bauda juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims.“

Neleistini ir kiti dalykai

Miško lankytojams primenama, kad miške yra draudžiama:

• kirsti ar kitaip žaloti medžius, krūmus, kitus augalus, ardyti miško paklotę;

• gaudyti, naikinti laukinius gyvūnus, juos gabenti, rinkti kiaušinius, ardyti gyvūnų būstus (olas, dreves, lizdus, skruzdėlynus, inkilus ir pan.);

• gadinti želdinių apsaugos priemones, poilsiaviečių ir kitą rekreacinę įrangą, informacinius (įspėjamuosius) ženklus, kvartalinių linijų stulpus, geodezinius ženklus, riboženklius ar kitus įrenginius;

• triukšmauti ar kitaip trikdyti laukinius gyvūnus;

• plauti transporto priemones miške.

Aplinkos apsaugos departamentas ragina piliečius elgtis atsakingai ir prašo apie pastebėtus aplinkos apsaugos reikalavimų nesilaikymo, aplinkos teršimo ar niokojimo atvejus, taip pat apie pastebėtą gaisrą pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Kėdainių mugės“ ir AAD inf.

Panašios naujienos