Pasitinkant vasarą baigta formuoti šiųmečio projekto „Misija Sibiras`15“ komanda. 16 žmonių atrinkta po bandomojo žygio Dzūkijos miškuose.

Ignas Rusilas tapo vienu iš 800 atrankos dalyvių, kurie liepos viduryje vyks į Sibirą ir ten tvarkys tremtinių kapines bei pagerbs jų atminimą.

Ignas Rusilas tapo vienu iš 800 atrankos dalyvių, kurie liepos viduryje vyks į Sibirą ir ten tvarkys tremtinių kapines bei pagerbs jų atminimą.

Į dviejų savaičių trukmės ekspediciją liepos 17 d. vyks visus atrankos etapus praėję dalyviai, kurie lankys lietuvių tremtiems ir kalinimo vietas Sibire.

„Iš beveik 800 norinčiųjų tapti iniciatyvos „Misija Sibira’15“ dalimi, buvo atrinkti 71 bandomojo žygio dalyvį – nelengva, tačiau dabar buvo sunkiausias etapas – nuspręsti, kurie 16 dalyvių vyks į 14-ąją istorijos išsaugojimo ekspediciją Sibire. Užpildyti projekto atrankos anketą jau yra laimėjimas, todėl didžiuojamės, kad kiekvienais metais susidomėjimas „Misija Sibiras“ vis didėja. Visi bandomojo žygio dalyviai rodė motyvaciją, pasitikėjimą savimi bei drąsą, todėl suformuoti komandą iš tiek daug šaunių žmonių – nelengva užduotis. Sveikinu pačius ištvermingiausius bei geriausius“, – sakė projekto organizatorius, labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Ignas Rusilas. Šis kėdainietis jau ne vienerius metus organizuodavęs šio projekto dalyvių atranką šįmet pats vyks į misiją ir tvarkys tremtinių amžino poilsio vietas bei susitiks su Sibire gyvenančiais lietuviais ar jų vaikaičiais.

Misijos dalyviai atrinkti po bandomojo žygio Dzūkijos miškuose.

Misijos dalyviai atrinkti po bandomojo žygio Dzūkijos miškuose.

Nors Dzūkijos miškai ir nelabai priminė Sibiro platybes, tačiau žygis jais tapo lemiamu norint patekti į „Misijos“ projektą. Žygeivių laukė ištvermės išbandymai bei komandinės užduotys. Numatytu organizatorių maršrutu bandomojo žygio dalyviai privalėjo ne tik įveikti 51 kilometrą pėsčiomis, tačiau ir pagerbti laisvės kovotojų žūties vietas. Visi žygio dalyviai nestokojo pasitikėjimo savimi bei užsispyrimo, tačiau tik geriausiai pasiruošę jaunuoliai tapo pilietiškiausio projekto „Misija Sibiras’15“ ekspedicijos dalyviais: Aivaras Treikauskas, Algirdas Kaušpėdas, Arnoldas Fokas, Donatas Barsys, Ignas Rusilas, Julija Ciurupa, Kadi Nool, Milda Pečiukaitytė, Rasa Dace Kiesnere, Regimantas Jurkynas, Tomas Martinaitis, Tomas Staniulis, Unė Dabužinskaitė, Vaidas Ažubalis, Veronika Tarasevičiūtė ir Virginija Spurytė.

Iniciatyvos organizatoriai primena, jog į šių metų kelionę leisis ir dalyviai iš Latvijos bei Estijos, dalyvavę nacionalinėse atrankose savo valstybėse, taip pat ir architektas, grupės „Antis“ lyderis, projekto „Misija Sibiras“ Patarėjų tarybos narys Algirdas Kaušpėdas.

Projektas „Misija Sibiras“ vykdomas nuo 2006 metų, jo tikslas – pagerbti tremtyje nukentėjusius bei žuvusius tautiečius, skatinti kartų tarpusavio supratimą, suteikti jaunimui galimybę artimiau pažinti praeities įvykius bei dar kartą parodyti visuomenei, jog jauniems žmonėms rūpi jų šalies istorija.

Panašios naujienos