Po dvi dienas trukusio bandomojo žygio, kurio metu buvo išbandytas dalyvių pasirengimas Sibire laukiantiems iššūkiams, paskelbta galutinė „Misija Sibiras‘17“ komanda.

E. Jasulevičiūtė – viena iš šešiolikos šiųmečio „Misija Sibiras“ žygio dalyvių.

Iš daugiau nei 900 norinčiųjų į bandomąjį žygį buvo pakviesta 80 labiausiai motyvuotų žmonių, o po iššūkių, su kuriais teko susidurti Lietuvos miškuose ir pelkėse, į Sibirą išvyks 16 žmonių komanda. Joje – ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos abiturientė, aštuoniolikmetė Emilė Jasulevičiūtė.

Emilės teigimu, jai labai patraukli misijos idėja: „Labai gerbiu tremtinius ir myliu Lietuvą. Baltai pavydėdavau tiems, kurie vykdavo į „Misiją Sibiras“. Kai parašiau prašymą dalyvauti šiųmečiam žygiui, vyliausi, jog būsiu pakviesta. Tikrai nebijau iššūkių, kurie manęs laukia Irkucke, į kurį išvyksime Liepos viduryje. Man didelė garbė prisidėti prie mūsų istorijos įamžinimo“.

Praėjusį savaitgalį bandomajame žygyje dalyviams teko įveikti ne vien 47 kilometrų atstumą, keliaujant miškais ar pelkėmis bei brendant per upes. Bandomajame žygyje daug dėmesio skirta svarbiausiai projekto misijai – išsaugoti istoriją, prisiliesti prie jos patiems ir dalintis pilietiškumo žinia su aplinkiniais. Žygio dalyviai dalinosi savo istorinėmis žiniomis apie Didžiosios kovos apygardoje vykusį partizaninį judėjimą, tvarkė partizanų žūties vietas. Taip pat susitiko su buvusiais lietuvių tremtiniais Irena Saulute-Špakauskiene bei Vytautu Sidaru, kurie papasakojo ne vien savo gyvenimo istoriją, bet ir stengėsi įkvėpti bei motyvuoti bandomojo žygio dalyvius.

Po bandomojo žygio nemenkas iššūkis laukė ir projekto organizatorių, kuriems teko užduotis atrinkti galutinę komandą, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, liepos 17-ąją, pajudėsiančią Irkutsko link. Šiemet ekspedicija planuoja tvarkyti lietuvių kapinaites Nižneudinsko bei Tulūno rajonuose, kur jų laukia daugiau nei 10 skirtingų kapinių. Dėl gaivališkos Sibiro gamtos dalį jų pasiekti bus pakankamai sunku ir teks nemažai keliauti pėsčiomis.

Kasmet galutinės ekspedicijos komandos paskelbimas projektui yra savotiška šventė ir įrodymas, jog pilietiškų žmonių kasmet daugėja. Šiemet sulaukėme rekordinio skaičiaus atrankos anketų, o su augančiu susidomėjusiųjų projektu skaičiumi, auga ir mūsų atsakomybė. Į Sibirą privalo išvykti komanda, kuri galės dirbti efektyviausiai, todėl bandomojo žygio metu atkreipėme dėmesį ne vien į fizinį dalyvių pasirengimą, bet ir į jų norą dirbti vardan vieno tikslo. Dar svarbiau – dirbti ne individualiai, o su komanda, nes tik taip pavyks atlikti pilietiškumo misiją“, – apie galutinį atrankos etapą pasakojo „Misija Sibiras“ vadovas kėdainietis Ignas Rusilas.

Projekto organizatoriai sveikina galutinę „Misija Sibiras‘17“ komandą, kurioje: Agnė Pašvenskaitė, Arnoldas Fokas, Aurimas Rapalis, Birutė Noreikaitė, Dovydas Žiogas, Emilė Jasulevičiūtė, Inesa Ulichina, Kristina Pocytė, Laimis Kasperavičius, Liudas Šiukšteris, Martynas Norkūnas, Nerijus Pranckevičius, Raminta Kėželytė, Saulius Baliūnas, Simona Budreckaitė, Tomas Oičenka.

Panašios naujienos