Antradienį Lietuvoje vyks Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienų renginiai, kuriais bus minimos 1941 metais pradėtos Lietuvos gyventojų pirmosios masinės tremtys ir žudynės.

Birželio 13-osios vakarą Kėdainių geležinkelio stotyje buvo uždegtos atminimo žvakelės.

Birželio 13-osios vakarą Kėdainių geležinkelio stotyje buvo uždegtos atminimo žvakelės.

Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje – 18 val. Mišių auka už Lietuvos tremtinius, okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukas. Po Mišių – gėlių išnešimas į Kėdainių miesto Kauno gatvės kapines, prie simbolinio Tremtinio kryžiaus. Kėdainių geležinkelio stotyje, prie Atminimo lentos ištremtiesiems, 19 val. Lietuvos okupacijos aukų pagerbimas.

Dalyvaus Kėdainių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras DIEMEDIS (vadovė Aušra Kazlauskienė).

Birželio 14-oji Lietuvoje minima kaip Gedulo ir vilties diena. 1941 metų birželio 14-ąją prasidėjo Lietuvių tautos genocidas, sovietų vykdytas daugiau nei dešimtmetį.

Per sovietų okupaciją iš Lietuvos ištremta apie 150 tūkst. žmonių, nemažai jų žuvo tremtyje nuo bado ir nežmoniškų gyvenimo sąlygų. Manoma, kad dėl 50 metų trukusios sovietinės okupacijos per trėmimus, egzekucijas, kalėjimus, rezistentų žudynes, priverstinę emigraciją ir žuvusiųjų nepagimdytus vaikus Lietuva neteko beveik milijono savo piliečių.

Okupantai siekė įbauginti žmones, palaužti tautos dvasią. Tremtis neaplenkė nė vienos šeimos. Labiausiai nukentėjo inteligentija. Tarp visų sovietinio genocido aukų buvo apie 1,2 tūkst. mokytojų, 79 kunigai.

[tribulant_slideshow gallery_id=”183″]

Panašios naujienos