Jau šį savaitgalį visos Lietuvos gyventojai kviečiami jungtis prie tradicinės pavasario tvarkos akcijos „Darom“.

R. Linevas (kairėje) dėkingas Tarybos nariams už pagalbą valant mišką nuo senų padangų.

R. Linevas (kairėje) dėkingas Tarybos nariams už pagalbą valant mišką nuo senų padangų.

Tačiau ne visiems reikia raginimų, kad imtųsi ir gražintų aplinką. Kėdainietis Ruslanas Linevas krašto bendruomenėje garsus ne tik dosnumu ir įvairiais paramos projektais, bet ir gamtos švarinimu. Jis su bendraminčiais ne kartą tvarkė miesto parką, Nevėžio upę ir pakrantes, kitas kėdainiečių lankomas vietas. Praėjusį savaitgalį R. Linevas visus gamtos mylėtojus kvietė padėti švarinti miškelį greta buvusio karinio oro uosto. „Mėgstu važinėti dviračiu, bėgioti, tai aplankau daugybę Kėdainių apylinkių vietų. Kai užklydau į tą miškelį, man pasidarė nejauku – jis tapęs ištisu nelegaliu sąvartynu: pilna statybinių šiukšlių, įvairių duženų, senos buitinės technikos, naudotų padangų. Suprantu seniūniją – jos darbuotojai vieni nepajėgūs sutvarkyti tos vietos. Vadinasi, turime į talkas kibti visi drauge“, – talkos dieną sakė R. Linevas.
Iniciatyvus kėdainietis išplatino daugybę pranešimų apie galimybę prisidėti prie savojo krašto tvarkymo, tačiau talkininkų sulaukė labai nedaug. Tradiciškai bendraminčiui padėti atvyko Tarybos nariai Virmantas Pikelis bei Saulius Sinickis ir darbo nepabūgusi Kristina.

Buvusį karinį oro uostą juosiantis miškelis tiesiog skendi šiukšlėse.

Buvusį karinį oro uostą juosiantis miškelis tiesiog skendi šiukšlėse.

Dotnuvos medžiotojai, kurie neretai užklysta į šį miškelį medžioti, tvarkdariams dovanojo mėsos konservų, kad jie išsivirtų košės ir pasistiprintų po darbų. Atsigaivinimui R. Linevas išvirė kvapnios dilgėlių arbatos. „Kadangi jau atvykome tvarkyti gamtos kampelį, tai ir naudojamės gamtos turtais. O tvarką daryti pirmiausia pradėjome nuo naudotų padangų surinkimo. Net sunku patikėti, kiek jų tame miške daug. Panašu, kad net į keturis sunkvežimius visų nesudėsime“, – talkai įsibėgėjus sakė jos iniciatorius.
R. Linevas ir jo pagalbininkai kėdainiečius prašo būti atsakingus bei sąmoningus: „Neveškite atliekų kur papuola. Yra sąvartynas, konteineriai, tai ir pilkime šiukšles ten, kur joms vieta.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.