Šį sekmadienį Kėdainių kultūros centras pakvies į baigiamąjį kamerinės muzikos festivalio CAPRICCIO koncertą, kuriame kėdainiečiai išgirs violočelių kvinteto QUINCELLI ir solistės Renatos Dubinskaitės atliekamų kūrinių.

Kvintetą QUINCELLI sudaro penki muzikai: Dainius Misiūnas, Tomas Ramančiūnas, Lionius Treikauskas, Rūta Balčiūtė ir Gaudas Krištaponis, meistriškai valdantys instrumentų karalienę –violončelę.

„Kadangi šios sudėties ansambliui originalių kompozitorių kūrinių nėra daug, mes grojame viską, kas muzikoje gražiausia.“ – sako atlikėjai ir tikisi, kad, klausydami jų atliekamos muzikos, žmonės pajus tokį pat džiaugsmą, kurį muzikai jaučia grodami. Ansamblyje groja muzikantai iš Lietuvos nacionalinio simfoninio ir „Kremerata Baltica“ orkestrų, o repertuare gausu įvairiausių laikmečių kūrinių – nuo Antonio Vivaldi iki Scotto Joplino, nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Vytauto Kernagio, taip pat Ástoro Piazzolla, džiazo kompozicijos ir kt.

Kvintetas gyvuoja jau 20 metų. Pirmas jų koncertas buvo surengtas Pažaislio muzikos festivalyje 2002 metais ir nuo to laiko kolektyvas tęsia savo muzikinę kelionę.

Kartu su violončelių kvintetu Kėdainių miesto parke scenoje pasirodys solistė Renata Dubinskaitė. Muzikinėje scenoje ji debiutavo 2009 m, o 2015 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo specialybę pas prof. Vladimirą Prudnikovą. Dainininkė nuo 2010 m. nuolat koncertuoja duete „Duo Barocco“ ir kartu su Nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“, dainavo su Šv. Kristoforo orkestru ir kitais kolektyvais, diriguojant prof. Sauliui Sondeckiui, Algirdui Vizgirdai, Vaclovui Augustinui, koncertavo Prancūzijoje ir Šveicarijoje.

Senąją muziką stažavo Sable senosios muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje ir Prahoje, baroko operos meistriškumo kursuose Kopenhagoje ir Vilniuje, taip pat dalyvavo dainavimo meistriškumo kursuose Berlyne ir Gotenburge. Dainininkė yra Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso, taip pat Tarptautinio Tiito Kuusiko kamerinės muzikos konkurso laureatė.

Šių atlikėjų koncertas vyks Kėdainių miesto parke rugsėjo 4 d. 18 val. Renginys nemokamas.

Tai bus baigiamasis kamerinės muzikos festivalio CAPRICIO, kuris tęsėsi nuo gegužės mėnesio, akordas. Per vasarą kėdainiečiai turėjo progą pasiklausyti įvairių šalies atlikėjų ir taip praplėsti savo muzikinį akiratį. Parke skambėjo fleitos, arfos, smuiko, pianino ir violončelės garsai bei solistų balsai. Iš viso festivalio metu surengti penki nemokami kamerinės muzikos koncertai.

Parengta pagal festivalio organizatorių inf.

Panašios naujienos