Kai Kėdainiuose A. Kanapinsko gatvėje 18 numeriu pažymėtas daugiabutis gyventojų sprendimu buvo remontuotas ir nudažytas ryškiomis spalvomis, miestelėnai pasidalijo tarsi į dvi stovyklas: vieniems namas atrodė neskoningai ir rėkiančiai, kitiems atvirkščiai – įnešė gyvumo. 

Ryškiomis spalvomis nudažytas daugiabutis tarp kėdainiečių sukėlė nemažai ginčų.

Ryškiomis spalvomis nudažytas daugiabutis tarp kėdainiečių sukėlė nemažai ginčų.

Pasigirdo net kalbų, kad bendrija gali sulaukti baudų, jog be leidimo ryškiai nudažė namo fasadą.
Rajono Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas teigia, kad A. Kanapinsko g. 18 namo situacija buvo svarstyta, tačiau baudų bendrijai nutarta neskirti: „Esame patvirtinę bendrą tvarką rajone, kad renovuojant ar atnaujinant daugiabučius spalviniai sprendimai turi būti suderinti su vyriausiuoju Kėdainių architektu. Esame nusprendę, kad Kėdainiuose rinksimės ramias, saikingas spalvas, tad minėto namo gyventojų noras nudažyti daugiabutį ryškiai disonuoja tame daugiabučių kvartale.
Mūsų patarimas – niekada neskubėkite, pasitarkite su specialistais. Paprastai pastatų priežiūros specialistai galėtų įspėti ar bausti bendrai tvarkai nusižengusius kraštiečius, bet šiuo atveju baudų išvengta. Tik noriu patarti ateičiai – prieš darydami gaukite leidimus ir suderinimus, tada nekils jokių nesusipratimų.“
Kėdainiai nėra išimtis savo nutarimais atnaujinant daugiabučius namus rinktis saikingas spalvas. Pasak V. Kundroto, neseniai vykusioje respublikinėje šalies vyriausiųjų architektų konferencijoje buvo sutarta, kad visuose šalies miestuose bus išlaikytas nuosaikumas. „Mes nesame pietiečiai, kur ryškios spalvos yra kasdienybės dalis. Mums būdingas saikas ir ramybė. Tą patį taikome ir tvarkant savo būstus“, – sakė V. Kundrotas.

Panašios naujienos

10 Responses

 1. Kundrotas

  Jau tik Kundrotui ir spręst kokias spalvas rinktis. Eina jis na…. į visas keturias puses.
  Pagal jį turbūt visi namai turi būti pilki ir niūrūs. Vien jo nuomonę atspindi Ramybės skvero „šedevras“
  pilkas betono gabalas-siena.

  Atsakyti
 2. Ernesta

  Taip ir vaikštom visi susiraukę,pikti,nusiminę,nes aplinkui tik pilkuma. Nuosaikiai rengiamės,nuosaikiai namus dažome,nuosaikių dėžučių kvartalai,akyse – tik pilkuma. Ir sergam depresijomis. Ar girdejo p. Kundrotas ka nors apie spalvų terapiją ? Aš- už gyvumą,gražias spalvas . Man patinka tas ryškus namas,pravažiuojant niūrią dieną,atrodo,kad saulė pasirodė.Patinka tie namai,kur ryškiai balkonus nusidažė.

  Atsakyti
 3. gyventoja

  Gaila, kad namo žmonės negalėjo pasitarti dėl namo spalvų fasado. Pirmininkei tiesiog susišvietė padaryti moliūgą iš šio namo. Ech, turim-ką turim…

  Atsakyti
  • Emilija

   Dziaukites tokiu namu nedusavus. Nenusibido dar ta tarybine pilkuma? Dar kazkas mat nurodinet gali? Dziaukites ir svytekit gera nuotaika!

   Atsakyti
 4. Emilija

  Daugiau tokiu namu Kedainiuose! Jau kaip papiktino ta nesamone parasyta, kad negaliu. Na, taip – mes ramaus budo – ismeige akis i tarybine pilkuma ir vepsom visi depresuoti, paniure. Namo gyventojai turi susitart del ju namo spalvos, o ne kazkokie kundrotai nurodyt. Saunuole namo pirmininke. Pavyzdinis namas. Sumanytojams reikia skirti premija, o ne baudom grasinti. Graziausias Kedainiu daugiabutis. Oi, kaip dziugu ir miela ♡. Nekenciu niuriu spalvu. Kokie jus laimingi Kanapinsko 18 namo gyventojai. Pavyzdys visiems. Sekmes.

  Atsakyti
 5. Jūratė

  Taip, skirkime baudas kiekvienam, kuris išsišoka. Nustatykime taisykles, kaip rengtis, kokiu dažnumu įkvėpti oro, kiek grietinės dėti į salotas. O jei rimtai, tas namas atrodo tiesiog nuostabiai. Bravo tokiai puikiai pirmininkei!

  Žinoma, mes nesame pietiečiai, tačiau tai dar nereiškia, jog esame pilkumos mėgėjai. Sovietmetis baigėsi, brangieji. Spalvos grįžta!

  Atsakyti
 6. Alma

  Žmogus, kuris neskiria spalvų yra vadinamas deltoniku, jis yra nelaimingas. Bet, kai žmogus teskiria tik oranžinę ir pilką, tai, prisipažinsiu, nežinau, kaip vadinamas. O iš tikrųjų mūsų pasaulyje juk yra šimtų šimtai spalvų. Taigi yra iš ko pasirinkti. Man,asmeniškai, to aptarinėjamo namo spalva labai nepatinka.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.