Ne vienerius metus Kėdainius puošė miesto simboliu tapę metaliniai agurkai. Prieš septynerius metus pastačius tuos agurkus ties geležinkelio viaduku ir prie anuomečio prekybos centro „Giraitė“ tarp miestelėnų buvo pasipylusios diskusijos – dera ar ne miestui turėti tokią mažąją architektūrą.

Nuo 2009 metų Kėdainius puošę metaliniai agurkai pirmadienį iškeliavo į Truskavą.

Nuo 2009 metų Kėdainius puošę metaliniai agurkai pirmadienį iškeliavo į Truskavą.

Akys pamažu prie agurkų, kuriuose vasarą būdavo pasodintos gėlės, priprato. Tačiau metalinių agurkų era Kėdainiuose baigėsi. Šį pirmadienį agurkai iškeliavo į Truskavą. Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza sakė dar nenumatęs. Dėl vietos jis tarsis su architektais ir kitais aplinkotvarkos specialistais.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Viačeslavo Čerenkovo teigimu, metaliniai agurkai labiau priminė kičinę meną, o ne miestui tinkamus atributus: „Miestui reikia kitokios mažosios architektūros negu skardiniai agurkai. Kėdainiai turi labai įspūdingą istoriją, tad nederėtų akcentuoti tik maistinio paveldo. Mes jokiu būdu neatsisakome agurkų sostinės vardo. Mieste bus tęsiamos ir tradicinės agurkų šventės, tačiau garbinti daržovių tikrai nereikia. Agurkai nenukeliaus į sąvartyną. Jiems deramą vietą surasime Truskavoje tarp gamtos.“

Be agurkų likusiose vietose bus pasodinti gėlynai, naujų akcentų čia bent jau kol kas nežadama statyti.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.