Per dvi pastarąsias paras Kėdainiuose įvyko ne viena eismo nelaimė, kurių metu apgadintos transporto priemonės, buvo ir sužeistų asmenų.

Vakar vakare pagrindinėje miesto gatvėje (J. Basanavičiaus), prie posūkio į Žemaitės gatvę, susidūrė du lengvieji automobiliai, vienas jų suknežintas stipriai. Vairuotojai užsipildė eismo įvykio deklaraciją.

Dar viena nelaimė J. Basanavičiaus g. įvyko antradienio rytą, kuomet ant Vilainių tilto per Nevėžį į kelininkų automobilį „Škoda“ įsirėžė motoroleris, nukentėjo jį vairavęs vyras. Stipriai sužalotas senjoras nugabentas į ligoninę.

Ragina laikytis saugaus atstumo ir neviršyti greičio

Pasak policijos pareigūnų, daugelio eismo nelaimių būtų galima išvengti, jei vairuotojai visada laikytųsi Kelių eismo taisyklių: neviršytų leistino greičio, laiku įjungtų posūkius, saugiai manevruotų, laikytųsi saugaus atstumo ir būtų sutelkę visą dėmesį į tai, kas vyksta kelyje.

Pareigūnai ragina vairuotojus važiuoti ne leistinu, bet saugiu greičiu, tokiu, kad atsiradus kliūčiai kelyje, būtų įmanoma sustabdyti transporto priemonę. Labai svarbu laikytis saugaus atstumo tiek nuo priekyje, tiek šone važiuojančių automobilių ir atidžiai stebėti aplinką, nes būna atvejų, kai kitas automobilis staiga stabdo, nori pasukti neparodęs posūkio arba atsiranda nenumatytos aplinkybės (sprogsta padanga, į kelią išbėga vaikas ar koks gyvūnas, nuvirsta medis ir pan.). Jei nesilaikoma saugaus greičio ir atstumo, tokiais atvejais būna sunku išvengti susidūrimo. Esant prastam matomumui, slidžiai kelio dangai ar panašioms aplinkybėms, distancija tarp automobilių turi būti dar didesnė, o greitis mažesnis.

„Kelių eismo taisyklės sukurtos ne šiaip sau, o tam, kad eismas vyktų sklandžiai, kad visi eismo dalyviai būtų saugūs ir būtų išvengta žūčių, sužalojimų bei materialinių nuostolių. Visada paisykite taisyklių ir raginkite tai daryti kitus, nebūkite tolerantiški pažeidėjams“, – ragina policijos pareigūnai.

,,Kėdainių mugės“, Kauno AVPK inf.

Nuotr. B. Grinevičiaus.

Panašios naujienos