Sveika gyvensena pastaruoju metu vis labiau populiarėja. Norint gerai jaustis svarbu ir tinkama mityba, ir fizinis aktyvumas, todėl nemažai žmonių sportuoja, mankštinasi. Lankyti sporto klubus gal ne kiekvienas išgali, o vienam makštintis namuose neįdomu, tokiu atveju gera išeitis – Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojami nemokami užsiėmimai.

„Jau ne vienerius metus kėdainiečius kviečiame į šiaurietiškojo ėjimo su lazdomis užsiėmimus, rytines mankštas, Zumbos arba viso kūno treniruotes, kurias veda šių sričių specialistai. Fizinio aktyvumo užsiėmimus aktyviai rengėme ir prieškovidiniu laikotarpiu, jas tęsiame ir ribojimams pasibaigus. Orientuojamės ne į vienadienes akcijas, bet į ilgalaikę veiklą, kad žmonės neprarastų įgūdžių, laikytųsi disciplinos ir galėtų pajusti apčiuopiamus rezultatus. Mūsų tikslas – skatinti gyventojus kuo daugiau dėmesio skirti fiziniam aktyvumui, kuris yra labai svarbus veiksnys lėtinių ligų, tokių kaip cukrinis diabetas, širdies bei kraujotakos ligos ar net onkologiniai susirgimai, prevencijai. Jei žmogus nuolat sportuoja, mankštinasi, tai mažina ligų tikimybę, ilgina gyvenimo trukmę, gerina darbingumą ir bendrą savijautą.

Visos treniruotės vyksta su specialistais, kurie ne tik veda užsiėmimus, bet ir profesionaliai pamoko ką ir kaip reikia daryti, pataria, atkreipia dėmesį į daromas klaidas. Esame paskaičiavę, kad pačiu aktyviausiu laikotarpiu – balandžio–gegužės mėnesiais per savaitę Visuomenės sveikatos biuras surengdavo po 20 aktyvių užsiėmimų per savaitę. Vasarą jų yra kiek mažiau, nes žmonės išvyksta atostogauti, bet veikla tikrai nenutrūksta.

Pavyzdžiui, nuo liepos 12 dienos vėl rengiame nemokamas rytines mankštas M. Daukšos viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje. Jaukiame gamtos kampelyje greta tekančio Nevėžio užsiėmimai vyks antradieniais ir ketvirtadieniais 8.30 val. iki pat rugpjūčio 11-osios, tad kviečiame kėdainiečius dalyvauti“, – teigė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė.

Užsiėmimai skirti visiems norintiesiems

Vidutinio intensyvumo rytinės mankštos puikiai tinka net ir neturintiems išankstinio fizinio pasirengimo, ilgą laiką arba niekada aktyviai nesportavusiems asmenims.

Mankštos metu bus atliekami fiziniai pratimai su įvairiu sportiniu inventoriumi bei pratimai su savo kūno svoriu taip treniruojant viso kūno raumenis. Vieno užsiėmimo trukmė – 45 min. Mankštos yra nemokamos, tereikia atsinešti mankštos kilimėlį ir buteliuką vandens, pasirūpinti tinkama avalyne ir patogia sportine apranga.

Parke – Zumbos treniruotės

Kam vasarą trūksta veiklos arba nori išbandyti kažką naujo, gali dalyvauti Visuomenės sveikatos biuro organizuojamose Zumbos treniruotėse. Šis mankštos ir šokio derinys skirtas širdies veiklai gerinti, raumenims stiprinti, kūno svoriui subalansuoti. Zumba tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms, norintiems atsikratyti antsvorio, padailinti kūno linijas, pasikrauti energijos ir geros nuotaikos. 45 min. trukmės treniruotes veda Lotynų Amerikos šokių profesionalas, treneris, Zumba fitness instruktorius Aristinas Guogis.

Nemokami užsiėmimai miesto parke vyks liepos 19 ir 21 d., rugpjūčio mėn. – 2, 4, 9, 11, 23, 25 ir 30 dienomis nuo 20 val. Norintieji dalyvauti gali registruotis telefonu 8 615 84 909.

Prie „Aušros“ – viso kūno treniruotės

Du kartus per savaitę daugiafunkciame aikštyne greta „Aušros“ progimnazijos maždaug 15–20 kėdainiečių dalyvavo viso kūno treniruotėse, kuriose sveikatą stiprinančius fizinius pratimus mokė atlikti kineziterapeutas Einoras Stankus.

„Per vieną treniruotę stengiamės apimti bent po kelias raumenų grupes – tokiu būdu per maždaug 8-ių užsiėmimų ciklą įdarbiname viso kūno raumenis. Labai svarbu mankštą atlikti taisyklingai, prieš tai padarius apšilimą, tempimo pratimus, nes priešingu atveju galime pakenkti sau – pažeisti raumenį ar sąnarį, patempti sausgysles. Nelavinami raumenys silpsta, trumpėja, žmogus tada nebegali, pavyzdžiui, ištiesti rankos ar pasiekti nugaros.

Užsiėmimų metu daug pasakoju ne tik kaip saugiai atlikti vieną ar kitą judesį, bet ir apie sveiką mitybą, nes tai taip pat yra svarbu. Į mankštą kaskart susirenka po keliolika moterų. Buvo vienas vyras, bet jis vyresnio amžiaus, gal buvo per sunku, todėl dabar nebeateina. Dažniausiai renkasi tos pačios moterys, bet pasitaiko ir naujokių“, – teigė treniruotes vedantis kineziterapeutas E. Stankus.

„Mankštintis gryname ore yra puiku, jaučiuosi aktyvesnė, žvalesnė, pratimus darau pagal savo galimybes. Aš niekaip neprisiversčiau mankštintis namuose pati viena, todėl ateinu čia. Su grupe yra smagiau ir lengviau. Jau kelinti metai lankau šias treniruotes, esu kaip etatinė lankytoja, tik algos negaunu (šypsosi), atlygis – gera savijauta“, – linksmaii nusiteikusi kalbėjo Jūratė, ragindama ir kitus kėdainiečius ateiti į nemokamas mankštas.

„Aš nuo sausio mėnesio pradėjau lankyti šias treniruotes. Tada jos vykdavo „Atžalyno“ gimnazijos salėje, o dabar mankštinamės šiame aikštyne. Įdomu tai, kad dar nei karto nebuvo blogo oro, atrodo, kaupiasi debesys, bet lyti pradeda tik po treniruotės. Mankštos nebūna lengvos, tenka paprakaituoti. Kolegės stebisi, kaip aš po darbo dar sugebu į treniruotę nueiti. Bet čia labai gera. Sąžiningai ateinu į kiekvieną užsiėmimą. Namuose gal nesinorėtų mankštintis, o čia – kolektyve, jautiesi lyg ir įsipareigojęs sportuoti. Per tą laikotarpį nemažai išmokau ir sužinojau“, – tikino Asta.

Užsiėmimai gali vykti ir darbo kolektyvuose, bendruomenių centruose

Visuomenės sveikatos biuro direktorės Danguolės Avižiuvienės teigimu, fizinio aktyvumo užsiėmimai buvo rengiami ir darbo kolektyvuose. Įmonių bei įstaigų darbuotojai pietų pertraukų metu dalyvavo mankštose.

Nuošalyje nepaliekami ir kaimai. Štai Sirutiškio bendruomenė irgi galėjo mankštintis bei dalyvauti užsiėmimuose baseine.

„Jei fizinio aktyvumo užsiėmimų pageidautų ir kitos rajono bendruomenės, susidarytų bent 10-ies žmonių grupės, galėtume kartu su specialistais organizuoti išvažiuojamuosius užsiėmimus į seniūnijas ar bendruomenių centrus. Norime atliepti visų rajono gyventojų poreikius“, – tikino Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė.