Šalyje įsivyravus žiemiškiems orams, civilinės saugos specialistai pataria peržiūrėti nelaimių atvejams skirto išvykimo krepšio turinį ir jį papildyti šiltais drabužiais bei avalyne.

„Svarbu apgalvoti, kokių daiktų mums gali prireikti, iškilus kokiai ektremaliai situacijai ir atsiradus būtinybei staiga palikti savo namus. Pasitikrinę išvykimo krepšio turinį, atsinaujinsime ne tik būtiniausias priemones, bet ir prieš žiemą pakeisime vasarai skirtus drabužius ir avalynę į tinkamus žiemos sezonui. Svarbu į krepšį įdėti šiltas kojines, pirštines, kepurę, šaliką ir kitų šiltesnių rūbų kiekvienam šeimos nariui“, – teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius.

„Kažkaip nepagalvojau peržiūrėti išvykimo krepšio turinį. Tikrai, orai juk atšalo. Jei kažkas nutiktų, reiktų šiltesnių drabužių, batų. Ačiū, kad priminėte“, – sakė Jurgis.

„Turiu pasiruošusi išvykimo krepšį, jį sukroviau dar pavasarį. Yra paruošta grynųjų pinigų, žiebtuvėlis, prožektorius, radijo imtuvas, dokumentai. Pridėjau į krepšį ir drabužių, vandens, maisto. Reikės peržiūrėti, ar nesibaigė konservų, kruopų, džiovintų produktų galiojimo terminas“, – šyptelėjo Eglė.

Ką būtina įsidėti į išvykimo krepšį?

„Svarbu, kad išvykimo krepšyje būtų tai, ko gali prireikti: galiojimo datą turinčių maisto produktų, vandens, apatinių ir viršutinių drabužių. Reikėtų nepamiršti ir įrankių maistui, higienos, asmens apsaugos, apšvietimo ir elektros energijos priemonių, miegmaišio ar antklodės. Būtini ir grynieji pinigai, radijo imtuvas bei kiti patys svarbiausi daiktai, kurie padėtų savarankiškai išgyventi pirmąsias tris paras – 72 valandas”, – sako civilinės saugos specialistas.

Į kuprinę reikėtų įsidėti ir vaistų, kuriuos naudojate nuolat, taip pat virškinimo preparatų, karščiavimą, skausmą, temperatūrą mažinančių medikamentų. Joje turėtų būti ir svarbiausi dokumentai, jų kopijos, taip pat artimųjų nuotraukos, jeigu prireiktų jų ieškoti. Nereikėtų pamiršti ir rašiklio, užrašų knygelės, kurioje būtų svarbūs adresai ir telefonų numeriai. Visa tai geriausia sudėti į plastikines įmautes ar specialius vokus.

Pareigūnas D. Gurevičius pastebi, kad vis daugiau žmonių žino apie išvykimo krepšį ir jo naudą, lankosi pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainėje lt72.lt, tačiau vis dar yra nepradėjusių ruošti savo šeimos išvykimo krepšio, todėl ragina nedelsti ir pasiruošti – susidėti būtiniausias maisto, vandens atsargas, dokumentus ir kitus išgyvenimui reikalingus daiktus į vieną vietą.

Tinkamai sukomplektuotas išvykimo krepšys ekstremaliosios situacijos atveju sumažins stresą ir padės pasirūpinti savimi bei kitais.

Daugiau informacijos, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms, rasite https://www.lt72.lt/

Kai kas mano, kad išvykimo krepšys reikalingas būtų tik kokio karinio incidento atveju, bet jis gali praversti ir, pavyzdžiui, gaisro atveju – nereikėtų blaškytis po degančius namus ieškant skirtingose vietose paslėptų dokumentų, pinigų ar kitų svarbių daiktų.

Parengta pagal PAGD inf.