Nuo balandžio 12-osios iki 28 dienos Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius kraštiečiams pateikia savo ir savivaldybės specialistų darbo ataskaitas, po kurių kiekvienoje seniūnijoje vyksta seniūnijos kultūros ir meno diena. 

Išklausę mero ataskaitą Pernaravos seniūnijos gyventojai rajono vadovui turėjo klausimų dėl rūpimų aktualijų.

Išklausę mero ataskaitą Pernaravos seniūnijos gyventojai rajono vadovui turėjo klausimų dėl rūpimų aktualijų.

Pirmiausia rajono vadovas savo ataskaitą pristatė Pernaravos seniūnijos gyventojams.

Svarbu ne tik atsiskaityti
„Šie apsilankymai seniūnijose – tai puiki proga betarpiškai susitikti ir pabendrauti su viso rajono žmonėmis ir ne tik pasakyti, kokius planus pavyko įgyvendinti, bet ir išklausyti kraštiečių aktualijas. Kai tiesiai iš žmogaus išgirsti jo problemas, tada gali operatyviai ieškoti išeičių iš įvairių situacijų. O apie nuveiktus darbus nėra ko daug girtis. Kam mūsų veikla rūpi, tas randa galimybių pasidomėti darbų rezultatais, juolab, kad apie metų veiklą esame išleidę glaustą leidinį, o visos ataskaitos yra patalpintos savivaldybės internetiniame puslapyje”, – atvykęs į Pernaravą pateikti ataskaitos sakė rajono vadovas.

Svarbu – užimtumas ir saugumas
Kalbėdamas apie svarbiausius darbus S. Grinkevičius pirmiausia paminėjo sustabdytą bibliotekų tinklo optimizavimą.
„Mes ne tik sustabdėme kaimo bibliotekų uždarymą, bet ir dvi uždarytąsias vėl atidarėme. Negalime kaimų palikti be galimybės šviestis ir žinoti, kas vyksta pasaulyje. Juk mažuose kaimeliuose uždarius mokyklas, bibliotekos lieka paskutiniai kultūros židinėliai. Jos tampa kaimo traukos centrais: yra prieiga prie interneto, vaikai ir jaunimas skatinami skaityti, vyresni žmonės gali išmokti internetu sumokėti mokesčius. Taip pat šaunu, kad vieni pirmųjų šalyje priėmėme sprendimą uždrausti prekiauti alkoholiu savivaldybės organizuojamuose renginiuose. Dabar šventėse ir renginiuose, į kuriuos ateina šeimos su vaikais ir dalyvauja jaunimas, nebevartojamas alkoholis. Džiugina ir tai, jog, įsteigus sporto metodininkų pareigybes, po pamokų atvėrėme kaimo mokyklų sporto sales: vaikai vakarais užimti, jie sportuoja, ir tai gerai. Mums rūpi visapusiška kraštiečių gerovė ir saugumas. Tad trisdešimčia procentų daugiau lėšų skyrėme gatvių apšvietimui tamsiuoju paros metu“, – susitikime kalbėjo S. Grinkevičius.
Meras pasidžiaugė, kad pernai gerai buvo surenkamos lėšos į rajono biudžetą. Pavyko bemaž dviem milijonais eurų sumažinti savivaldybės skolas bankams.
„Darbų yra atlikta tikrai nemažai, tvarkėme kelius, gatves, kiemus. Gražinome aplinką. Tačiau ne mažiau svarbu, jog deklaruodami atvirumą, kvietėme kraštiečius į atviras diskusijas, susitikimus, prašėme ir prašome atvirai kalbėti, reikšti nuomones visais rūpimais klausimais“, – sakė rajono vadovas.

Supažindinęs su nuveiktais darbais rajono meras Saulius Grinkevičius mėgavosi pernaraviškių saviveiklininkų pasirodymais.

Supažindinęs su nuveiktais darbais rajono meras Saulius Grinkevičius mėgavosi pernaraviškių saviveiklininkų pasirodymais.

Ruošėsi būsimoms investicijoms
Mero teigimu, praėję metai buvo mažiau aktyvūs įsisavinant Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas, tačiau tai nereiškia, kad projektai nebuvo rengiami: „Tiesiog taip sutapo, kad pernai keitėsi 2007–2013 metų ES finansavimo laikotarpiai, tad 2015 metais prasideda naujasis ES finansavimo laikotarpis, o mes aktyviai ruošiamės ateičiai ir jau netrukus sulauksime naujų svarių investicijų.“
Susitikime su meru Pernaravos seniūnijos gyventojai domėjosi galimybe išasfaltuoti intensyviausiai naudojamus žvyrkelius bei sutvarkyti apleistus pastatus.
„Negaliu dalinti tuščių pažadų. Langakių gyventojai norėtų, kad žvyrkelio atkarpa būtų padengta asfaltu, tačiau to pažadėti negalime. Suprantame, kad žmonės šiltuoju metų laiku kenčia nuo dulkių, nes keliu dažnai važinėja vilkikai, žemės ūkio technika. Ieškome galimybių, kaip išasfaltuoti bent vieno kilometro atkarpą, einančią greta Langakių kaimo, o likusią kelio dalį iš naujo padengti žvyru“, – sakė S. Grinkevičius.

Po ataskaitos – šventiniai koncertai
Kartu su rajono mero ataskaitomis vyksta ir tradiciniai kultūros ir meno dienų renginiai. Pernaraviškiai saviveiklininkai visus kvietė į koncertą „Seku seku pasaką…“ Jo metu ne tik skambėjo gražiausios dainos bei eilės, bet ir netrūko vaidybos. „Rodome tai, kuo galime pasigirti“, – sakė kartu su seniūnijos saviveiklininkais į sceną dainuoti lipęs Pernaravos seniūnas Artūras Gustas.
Rajono meras S. Grinkevičius pačius šauniausius visų seniūnijų saviveiklininkus pasiruošęs apdovanoti solidžia premija – 500 eurų.
Pernaravos seniūnijoje tokia dovana įteikta visiems atlikėjams. „Jūsų kultūros skyrius nėra didelis. Šauniai dirbate, tai paskatinimą atiduodame visiems“, – įteikdamas dovaną sakė rajono vadovas.

Panašios naujienos