Praėjusį penktadienį Kėdainių rajono savivaldybės taryboje svarstant rajono mero Valentino Tamulio praėjusių, 2021-ųjų metų, ataskaitą opozicija neišgirdo apie mero pradėtus ar inicijuotus naujus projektus bei aiškių atsakymų į klausimus. Todėl mero ataskaitai nepritarė.

Tai buvo paskutinė šios kadencijos mero ataskaita. (Rinkimai į savivaldybių tarybas ir merus – 2023 m. kovą)

Pažadėjo

Virmantas Pikelis klausė dėl savivaldybės įmonės UAB „Kėdbusas“ likimo. „2021 m. jūsų potvarkiu suburta darbo grupė turėjo nemažai darbo, pateikė pasiūlymus ir pats „Kėdbusas“ turi matymą dėl tolimesnės veiklos, – kalbėjo pats darbo grupėje dirbęs tarybos narys. – Kokia jūsų vizija toliau? Taryba kol kas nesulaukia jokių šio klausimo sprendimų projektų.“

(Iš kairės) S. Grinkevičius ir V. Pikelis.

V. Tamulis pažadėjo, kad UAB „Kėdbusas“ klausimas gegužę „bus pajudintas“ ir sprendimai priimti.

V. Pikelis priminė merui rinkiminį pažadą dėl nemokamo keleivių vežimo viešuoju transportu Kėdainiuose. „Kadencija eina į pabaigą, kol kas jūsų pažadas neįvykdytas. Patvirtinome šių metų biudžetą, jame taip pat nesimato, kad jūsų pažadas bus įgyvendintas. Ar jūs atsisakėte šios idėjos, jei taip, kas tam turėjo įtakos?“ – klausė mero.

Meras: „Teisingai pastebėjote. Šiandien jis neįgyvendintas, bet tai bus padaryta.“

Susitikimų daug, naudos – mažai

Steponas Navajauskas domėjosi, kokius sprendimo būdus mato meras, kad Kėdainiuose nesikauptų atliekų kalnai aplink šiukšlių konteinerius?

J. Judickienė.

V. Tamulis sakė nesuskaičiuojąs, kiek kartų buvo sušaukta susitikimų, pasitarimų su atliekas tvarkančiomis įmonėmis ir savivaldybės atsakingais darbuotojais. „Deja, šiandien nematome tokio vaizdo, kokį norėtume ir turėtume matyti. Planuoju vėl sukviesti atsakingus savivaldybės ir įmonių darbuotojus. Ne viskas padaroma ir iš savivaldybės pusės. Manęs tai netenkina“, – problemą pripažino meras.

Asmeninis sprendimas

S. Sinickis į merą kreipėsi dėl švietimo reformos, skaudžiai paliesiančios rajono kaimų mokyklas. „Mūsų frakcija nuolatos pasisako prieš švietimo naikinimą mūsų rajone. Visai neseniai taryboje vyko balsavimas dėl švietimo reformos ir matėme, kad jūs balsavote už šią reformą. Prašau pasakyti, ar tai buvo jūsų asmeninis sprendimas, ar – jūsų frakcijos politinė valia?“ V. Tamulio klausė liberalų frakcijos narys.

„Taip, aš esu už švietimo reformą, bet atsižvelgdamas į gyvenimo realijas. Tai buvo mano asmeninė nuomonė, kurią aš, kaip tarybos narys, turėjau išreikšti balsuodamas“, – patvirtino V. Tamulis.

Eiles mažins įrenginiu

Jūratė Judickienė merui priminė dar vieną rinkimų pažadą: „Jums gerai žinoma situacija sveikatos apsaugos sistemoje, žinote, kokiais krūviais dirba šeimos gydytojai bei kaip yra nepatenkinti pacientai dėl ilgų eilių pas gydytojus. Viena iš jūsų rinkiminės kampanijos nuostatų buvo pacientų eilių mažinimas. Kaip jūs manote, ar elektroninė eilių valdymo sistema, kuri šiuo metu yra diegiama Kėdainių PSPC, bus tas įrenginys, kuris padės jums įgyvendinti rinkiminį pažadą?

(Iš kairės) Liberalai Sandra Barzdienė, S. Sinickis ir St. Navajauskas.

„Kitose sveikatos įstaigose yra tokie įrenginiai. Manau, kad ir tai padės, – įsitikinęs V. Tamulis. – Manau, kad išrinkus naują įstaigos vadovę, taip pat ir pertvarkius registratūros darbą tos eilės gali sumažėti“. Pasak jo, eilės poliklinikoje sudaromos dirbtinai.

Jei būtų komanda

Opozicinės frakcijos lyderis Saulius Grinkevičius, įvertindamas mero ataskaitą, sakė: „Ataskaita yra paskutinė ir turėtų būti apibendrinanti visų trejų kadencijos metų darbus. Nelabai man patinka, kad praėjusios kadencijos pradėtus darbus ataskaitoje bandoma pritraukti, kad tai yra šios kadencijos valdančiųjų nuopelnas. Tai ir apie kultūros centro renovaciją, kurios projektai buvo padaryta daug anksčiau, ir šviesiosios gimnazijos priestato projekto vykdymą, ir miesto stadiono renovaciją. Tai nėra tie nuopelnai, kuriuos turėtų prisiimti dabartinis meras.

Nematau ir projektų, kurie turėjo būti pabaigti iš savivaldybės biudžeto lėšų, tęstinumo – maudymvietės Skongalio gatvės gale įrengimo, taip pat scenos miesto parke sutvarkymo ir persirengimo patalpų įrengimo, kurie neaišku kada bus įgyvendinti. Taip pat ir Atminties skveras, kuriame jau turėjo būti visi užrašai ant kalnelių, neplečiamas sakurų sodas. Nematau geranoriško praėjusios kadencijos pradėtų darbų tęstinumo.

Suprantu ir merą, kad jam dirbti yra labai sudėtinga, kai komandoje yra žmonių, nepritariančių ar bandančių primesti savo valią. Linkėčiau merui, kad jo komanda, jei tokia yra, nekaišiotų jam pagalių į ratus. Tada ir darbo rezultatai būtų geresni. Linkiu, kad paskutiniai kadencijos metai būtų darbingi ir rezultatyvūs.“

R. Valionio nuotraukos.

Panašios naujienos