Šią savaitę į Kėdainių rajono savivaldybę atkeliavo BMW i3 markės elektromobilis, kuriuo naudosis rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.

Naujasis automobilis, kuriuo važinės rajono meras, bus ne tik ekonomiškesnis, bet ir ekologiškesnis.

Naujasis automobilis, kuriuo važinės rajono meras, bus ne tik ekonomiškesnis, bet ir ekologiškesnis.

Kėdainių rajono vadovas tapo vienu pirmųjų merų, persėdusių į ekologišką ir ekonomišką automobilį.
„Tokio modelio automobilis pasirinktas todėl, kad mums rūpi ekologija. Be to, elektromobilis yra praktiškas ir taupus, o jį įkrauti ir paruošti važiavimui galima ir iš įprasto elektros tinklo“, – sakė S. Grinkevičius.
Šio automobilio nuomos kaina bus mažesnė – sieks 479 eurus per mėnesį – nei automobilio BMW 520D, kuriuo iki šiol naudojasi rajono vadovas. Pastarąjį automobilį, kurio nuomos kaina mėnesiui yra 558 eurai, planuojama grąžinti jį nuomojančiai įmonei.
Buvęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Rimantas Diliūnas per dvylika 2014–2015 metų mėnesių degalams išleido 3 116 eurų ir pravažiavo 38 tūkst. 895 kilometrus.
Dabartinis meras S. Grinkevičius per savo kadencijos laikotarpį nuo 2015 metų gegužės mėnesio iki 2016-ųjų sausio iš viso pravažiavo 12 203 kilometrus. Kurui išleista 777 eurų suma. Per tą patį aštuonių mėnesių laikotarpį naudojantis elektromobiliu nuvažiuoti tokį patį atstumą kainuos apie 150 eurų.
Elektromobilį galima įkrauti ne tik greito įkrovimo stotelėse, esančiose didžiuosiuose šalies miestuose ir kitose vietovėse. Didžiausias privalumas tas, kad tokį automobilį galima pakrauti iš įprasto elektros tinklo.
Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio, šiuo metu iš viso yra išnuomoti septyni automobiliai. Penki – BMW ir du VW markių. BMW automobilių nuomos sutartis sudaryta su UAB „Prime leasing“, o VW – su UAB „NT Valdos“.
Du BMW 320D išnuomoti iki 2016 metų balandžio, BMW X1 – iki 2017 metų gegužės. VW Jetta ir VW Golf Variant nuomos sutartys sudarytos iki 2017 metų vasario.
„Kadangi sutartys sudarytos ne be įsipareigojimų, tai jų bet kada nutraukti negalima. Teisininkų teigimu, netesybos finansiškai turi gana skausmingas pasekmes“, – sakė O. Kačiulis.

Panašios naujienos