Šeštadienį vykęs Kėdainių rajono savivaldybės jaunųjų talentų konkursas GALIM 2015 atskleidė – šiais metais tikra talentų kalve tapo Josvainių seniūnija. Net du laureatų prizai iš keturių galimų iškeliavo į Josvainių seniūniją. 

Puikiai pasirodęs saksofonistas M. Dirda, atstovavęs Josvainių jaunimui, tapo vienu iš laureatų.

Puikiai pasirodęs saksofonistas M. Dirda, atstovavęs Josvainių jaunimui, tapo vienu iš laureatų.

Konkursas GALIM vyko jau šeštąjį kartą. Du mėnesius, spalį ir lapkritį, seniūnijose vykusiuose atrankiniuose turuose buvo išrinkti geriausi ir talentingiausi vaikai bei jaunuoliai. O šeštadienį jie visi susirinko į Kėdainių kultūros centrą, kur vyko baigiamasis koncertas.

Laureatai apdovanoti stiklo statulėlėmis
Visi konkurso dalyviai buvo suskirstyti į keturias grupes, iš kurių buvo išrinkta po vieną laureatą. Pirmosios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais bei originaliais menininkės Indrės Stulgaitės Kriukienės kurtais stiklo darbais.
Baigiamajame konkurso etape varžėsi net 150 talentingų krašto jaunuolių. Į sceną vienas po kito lipo jaunieji dainininkai, šokėjai, skaitovai, muzikantai. Koncerte, trukusiame net kelias valandas, iš viso buvo parodyti 29 koncertiniai numeriai.
Visus pasirodymus vertino kompetentinga komisija – Kėdainių muzikos mokyklos saksofono mokytojas Jonas Stankevičius, šokių mokytoja Daiva Naujokienė, šokių mokytoja Jolita Gvergždienė, Josvainių kultūros centro režisierė Renata Vilkaitė. Komisijos pirmininkas – Šėtos kultūros centro direktorius Vidmantas Valantiejus.

Geriausieji – tik keturi
Po visų pasirodymų tarpusavyje pasitarusi komisija nusprendė, kad šiais metais nugalėtojais savo kategorijose tapo: vokalinės, instrumentinės muzikos atlikėjų-solistų kategorijoje –
Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos gimnazistas saksofonininkas Mantas Dirda (vadovas Robertas Šulcas), atstovavęs Josvainių jaunimui. Vokalinės, instrumentinės muzikos atlikėjų-ansamblių kategorijoje laureatais tapo muzikinio klubo „Auštarietis“ vokalinė grupė (vadovė Aušra Giedrienė), atvykusi taip pat iš Josvainių.
Šokio grupių ir pavienių atlikėjų kategorijoje – Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos jaunimo šokių grupė „Atžalynas“ (vadovė Danutė Pilibienė). Kitų meno krypčių sceninės raiškos atlikėjų kategorijoje – Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos skaitovė Gintarė Miknevičiūtė (vadovė Rita Naruševičienė).
Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Valentinas Jankauskas rėmėjo „Daumantai LT“ įsteigtais prizais apdovanojo akordeonistą Povilą Neliupšį, vokalistes Agotą Ščiukaitę ir Laurą Lapinskaitę.

Komisiją sužavėjo jaunosios skaitovės G. Miknevičiūtės (centre) pasirodymas, kurio metu mergaitei talkino artistiškos draugės.

Komisiją sužavėjo jaunosios skaitovės G. Miknevičiūtės (centre) pasirodymas, kurio metu mergaitei talkino artistiškos draugės.

Įspūdis – puikus
Kone visi konkurso dalyviai – meniški, artistiški, drąsiai besijaučiantys scenoje jaunuoliai. Be dažno iš šių aktyvių kraštiečių neįsivaizduojamos vietos bendruomenės šventės. Be to, beveik visi jie gali pasigirti ir gausybe apdovanojimų bei įvertinimų, kuriuos pelnė už sėkmingus pasirodymus įvairiuose konkursuose.
Komisijos pirmininkas V. Valantiejus pasibaigus GALIM 2015 baigiamajam koncertui neslėpė susižavėjimo išaugusiu meniniu pasirodymų lygiu.
„Įspūdis puikus. Scenoje pasirodę jaunieji atlikėjai gerai jaučiasi ant scenos, matosi, kad nori pasirodyti kuo geriau. Svarbu, kad jie tiki tuo, ką daro“, – sakė V. Valantiejus. Jis džiaugėsi, kad tokių renginių metu galima atrasti nemažai jaunųjų talentų, tikrų „perliukų“. Tik svarbu jų nepamiršti, o ir toliau dirbti, ruošti konkursams, pasirodymams, skatinti juos ir tobulėti.
„Keli atlikėjai mane asmeniškai labai sužavėjo – tikiuosi, kad juos pavyks pasikviesti koncertuoti į renginius. Konkurso GALIM metu paaiškėjo, kad mūsų krašte išties nemažai gabių ir talentingų vaikų ir jaunuolių. O juk jie, atstovaudami mūsų rajonui įvairiuose konkursuose tiek šalyje, tiek ir užsienyje, yra puikūs savo krašto reprezentatoriai“, – kalbėjo Šėtos kultūros centro direktorius.

Galimybė pasirodyti bendruomenei
Pasak Kęstučio Stadalnyko, Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojo, šiais metais konkurso pirmajame ture Šėtos, Kėdainių miesto, Pelėdnagių ir Josvainių seniūnijose jaunimas dalyvavo aktyviausiai.
„Iš viso šiais metais konkurse dalyvavo 250 dalyvių. 2007 metais startavęs renginys vyko šešis kartus – pastaraisiais metais jis vyksta kas dvejus metus. Iš viso buvo apdovanoti 25 laureatai, o baigiamuosiuose konkursuose dalyvavo 895 rajono jaunuoliai. Tokie konkursai – tai puiki galimybė jauniesiems atlikėjams parodyti savo gebėjimus ir talentus vietos bendruomenei“, – pabrėžė K. Stadalnykas.

srtf-kulturos-versmes

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.