Taip pavadintas projektas, subūręs ne tik Kėdainių krašto vaikus ir jaunimą, bet ir ukrainiečius bei leidęs jiems plėsti meninį akiratį, pamažu artėja prie pabaigos. Šią savaitę projekto dalyviai pakviesti į žibintų kūrimo dirbtuves.

„Šiandien mokysime vaikus gaminti šviečiančius žibintus. Tam galima naudoti ir akvarelę ar akrilą, bet tada reikia laiko dažams išdžiūti, popierius truputį garankščiuojasi, todėl naudosime spalvotas kreideles. Žibintai bus tarsi šviečiantys namukai, vaikai juos ne tik papuoš savo piešiniais, bet ir iškirps langelius, pro kuriuos sklis šviesa.

Vaikai visais laikais yra kūrybingi, be šito nebūtų poslinkio į priekį. Pažiūrėkite, kaip sparčiai keičiasi pasaulis. Šiuolaikinis jaunimas mąsto jau visai kitaip nei mes jaunystėje, jie sugalvoja tokių naujovių, ir, svarbiausia, jie turi drąsos daryti, eksperimentuoti – labai įdomu tai stebėti“, – teigė dailininkas Viačeslavas Čerenkovas, kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavęs kartu su žmona Aiste.

Edukacinių veiklų įvairovė

„Projektą „Menų gaudyklės J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje“ pradėjome įgyvendinti spalio mėnesį. Turėjome tikrai puikių kūrybinių popiečių. Tautodailininkė, sertifikuota amatininkė Albina Mackevičienė mokė vaikus iš karpinių gaminti šventinius atvirukus. Į svečius atvykusi stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė padėjo perprasti vitražo technikos paslaptis. Ji mokė piešti ant stiklo su oksidais, to dar niekas nebuvo bandęs. Jaunimas tikrai buvo labai susidomėjęs tokia naujove.

Turėjome dvi kūrybines popietes Dailės mokyklos erdvėse. Mokėmės kūrybinio piešimo su Žaneta Vasile bei tapybos ant šilko. Šios edukacijos metu man talkino Dailės mokyklos mokytoja Gina Kauklienė. Jaunimas aktyviai įsitraukė į veiklą, mokėsi piešti ant šilko diskelių šilko kontūrais, marginti šilko dažais ir naudoti specialiuosius efektus.

Su projekte dalyvaujančiais vyresniais vaikais taip pat buvome nuvykę į Kauną, kur apžiūrėjome net kelias įspūdingas parodas.

Šiandien turime kūrybines dirbtuves su Aiste Kanapeckaite-Čerenkoviene ir V. Čerenkovu. Šį mėnesį dar bus vizualinio mąstymo metodo užsiėmimas su Jovita Buinevičiene ir fotografijos dirbtuvės su Kėdainių fotografų draugija.

Įgyvendinę šias veiklas, parengsime virtualią vaikų sukurtų kūrybinių darbų parodą, kurią visuomenei pristatysime baigiamajame interaktyviame projekto renginyje „Šviesos šventė“. Ji vyks J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje gruodžio 13 d. Kviečiame į renginį atvykti visus kėdainiečius“, – teigė projekto sumanytoja ir kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Edukacijose – nauji įgūdžiai ir įspūdžiai

„Kūrybinėse popietėse kaskart dalyvauja ne tik Kėdainių krašto vaikai, bet ir ukrainiečiai. Jiems tikrai gerai sekasi bendrauti ir kurti darbelius.

Į veiklas įtraukiame skirtingo amžiaus vaikus – nuo pradinukų iki gimnazistų“, – pasakojo organizatoriai.

„Projekto metu piešiau ir ant stiklo, ir ant šilko. Man tai buvo nauja, bet visai neblogai sekėsi. Mums papasakojo, kaip ką reikia daryti, kokias priemones galima naudoti. Buvo įdomu išbandyti abu būdus. Ant stiklo užspalvini ir neišsilieja, o ant šilko išsilieja dažai, todėl nebuvo labai lengva.

Šiandien gaminsime žibintus. Dalyvauti projekte pasiūlė mūsų būrelio vadovė. Man labai patiko“, – sakė Ignas.

Kiti vaikai irgi tvirtino, kad buvo įdomu išbandyti naujas technikas, susipažinti su menininkais ir pasisemti iš jų patirties.

„Projektas išties yra labai pavykęs. Vaikai taip viskuo yra susidomėję, neteko matyti, kad kuris nors žvilgčiotų į telefoną ar užsiimtų kita pašaline veikla. Šį susidomėjimą padeda išlaikyti pakviesti įdomūs lektoriai, profesionalūs menininkai, kurie tikrai turi ką parodyti ir papasakoti. Vaikai atidžiai stebi, klausosi ir patys kuria gražius darbelius, išbando naujoves“, – sakė menų gaudyklių projekte aktyviai talkinanti Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus Fotografijos ir menų studijos mokytoja Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė.

„Vykdydami šį ir kitus panašius projektus, norime sudominti jaunimą menais. Kol vaikai yra maži, jie 100-u procentų visi yra menininkai, tačiau, jiems augant, palaipsniui mažėja susidomėjimas. Tikiuosi, kad mūsų vykdomos edukacijos padėjo įgyti naujų įgūdžių ir kad vaikai pritaikys tai savo kūrybiniuose sumanymuose. Kas žino, gal pavyks užauginti vieną kitą menininką“, – šypsojosi J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė, kartu norėdama padėkoti projekto partneriams: Dailės mokyklai, Kėdainių SJMC Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus Fotografijos ir menų studijai, Kėdainių lietuvių ir švedų draugijai, Kėdainių fotografų draugijai, Kauno kolegijos Menų fakultetui ir savanoriams bei finansavimą skyrusiai rajono savivaldybei.

Projekto kūrybinių popiečių akimirkos – L. Pranckevičiūtės ir A. Kanapeckaitės-Čerenkovienės nuotraukose.

Panašios naujienos