Daugiakultūriame centre atidaryta Kėdainių krašto dailės draugijos narių tapybos darbų paroda „Mūsų piliakalniai“. Tai tradicinio projekto „Tapybos pleneras“ rezultatas.

A. Mackevičienė gyrė draugijos narius už išradingą žvilgsnį į piliakalnių grožį.

A. Mackevičienė gyrė draugijos narius už išradingą žvilgsnį į piliakalnių grožį.

Draugijos nariai turi gražią tradiciją – vasarą organizuoja teminius plenerus pasirinkta tema, o vėliau darbus pateikia kraštiečių vertinimui. „Esame tapę miestelius, vienkiemius, dvarrus, parkus. Šįkart eilė atėjo piliakalniams. Kūrėjai labai išradingai pasižiūrėjo į pasiūlytą temą. Vieni tapė pačius piliakalnius, kiti, vaizdus nuo jų ar jų prieigas. Labai įdomųs Vytauto Kaupio darbai, kuriuose matome jo žvilgsnį į Vilnių nuo Gedimino kalno. Mūsų tapytojai negailėjo laiko lankydami ne tik rajono, bet ir visos šalies gražiausius piliakalnius“, – sakė draugijos vadovė Albina Mackevičienė.

Iš viso parodoje eksponupjami aštuoniolikos autorių 52 darbai.

Leokadija Mackienė su malonumu kibo į projekto užduotis.

Leokadija Mackienė su malonumu kibo į projekto užduotis.

Atsigręžę į piliakalnius menininkai ne tik kūrė, bet ir nemažai laiko skyrė piliakalnių pažinimui. „Turime tradiciją, kad nekuriame tuščioje vietoje, nors kaskart atsistojame ties baltu lapu. Mums įdomu sužinoti, kokia vienos ar kitos vietovės praeitis, kokią istoriją slepia mūsų lankomos vietos. Žodžiu, turtėjame įvairiapusiškai“, – pasakojo A. Mackevičienė.

Parodos lankytojai gyrė menininkus už jų kūrybiškumą: „Matome labai daug įvairiapusiškų kūrinių. Yra  ir labai meniškų, aukšto lygio, ir primityvizmo darbų. Akivaizdu, kad kūrėjai patys pasigėrėjo nuostabiais mūsų šalies gamtos vaizdais ir juos originaliai perteikė savo kūriniuose.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.