aujosios Meironiškių bibliotekos atidaryme dalyvavo Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius bei Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorė B. Ruzgienė.

Tolimame Meironiškių (Krakių sen.) kaime – neįprasta šventė. Čia buvo atidarytas Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos filialas. Ir nors kol kas bibliotekos fondai yra gana kuklūs, vietiniai gyventojai jau džiaugiasi ne tik nauja skaitymo erdve, bet ir visiems laisvai prieinamais stacionariais kompiuteriais bei bevielio interneto prieiga.

Iniciatyvių vietinių meironiškiečių sugeneruota idėja naujai atidaryti bibliotekos filialą savivaldybės koridoriuose ilgai neklaidžiojo, todėl vos pusę metų vykusių patalpų remonto bei kitų darbų rezultatas – įkurtuvės. Bibliotekos atidaryme dalyvavęs Krakių seniūnas Jonas Dalbokas pasidžiaugė pabrėždamas, kad šiais laikais kaimuose ne tik uždaromos, bet ir atidaromos kultūros erdvės.

Nustebino bendruomenės iniciatyvumas

Į įkurtuves atvykęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi ne tik nauju kultūros židiniu kaime, bet ir stipria žmonių bendruomene, kurių iniciatyva ir buvo atidaryta biblioteka.

„Patys kaimo gyventojai kreipėsi į mane, kaip merą, bei savivaldybės tarybą su prašymu atidaryti šį filialą. Akivaizdu, kad bibliotekos jie tikrai labai norėjo. Bibliotekos patalpoms įrengti buvo skirta 8 tūkst. eurų. Tikiu, kad ši biblioteka taps ir jaunų, ir vyresnių meironiškiečių traukos vieta“, – pažymėjo meras. Jis pridūrė, kad artimiausiu metu naujos bibliotekos rajone atidaromos nebus.

„Tos trys, kurios prieš kurį laiką buvo uždarytos, dabar ir vėl veikia, tad poreikio naujų bibliotekų įkurtuvėms – nėra. Tiesa, jei kažkurio kaimo gyventojai tokį norą pareikštų, tuomet tokį atvejį svarstytume“, – tikino rajono savivaldybės vadovas.

šventę sugužėję jauni ir vyresni meironiškiečiai neslėpė džiaugsmo, kad jų kaime pagaliau atidaryta biblioteka.

Lėšos patalpų tvarkymui buvo skirtos iš savivaldybės biudžeto, lėšas knygoms įsigyti skiria Kultūros ministerija.
Vaikai atliks namų darbus

Meironiškių kultūros namų patalpose veikusį knygų išdavimo punktą prieš daugiau nei dešimt metų nuspręsta panaikinti, todėl pastaruosius metus Meironiškiuose bibliotekos paslaugos nebuvo teikiamos. Dabartinė naujoji biblioteka įkurta tame pačiame pastate, antrajame aukšte. Nuo šiol čia penkias dienas per savaitę po keturias valandas darbuosis ir lankytojus aptarnaus bibliotekininkė Jūratė Mitkuvienė. Ji taip pat aptarnauja ir Plinkaigalio bibliotekos filialą.

„Knygelių reikia ir vaikučiams, ir suaugusiesiems – biblioteka reikalinga visiems gyventojams. Vaikai, jaunuoliai čia ir namų darbus galės atlikti, suaugusieji – naršyti internete“, – šypsojosi bibliotekininkė.

Bendruomenės vardu kalbėjęs Marius Kriščiūnas pažymėjo, kad vien Meironiškių kaime gyvena apie 250 žmonių, tad biblioteka visiems yra labai reikalinga. „Žmonėms norisi ir skaityti, ir kartu pasibūti, ir internete naršyti. Bibliotekoje vyksta švietėjiška veikla, tad kaimas nė kiek neatsiskiria nuo miesto. Džiugu, kad mūsų kaimo gyventojų iniciatyva savivaldybėje buvo priimta labai greitai – kiek pamenu, meras pas mus apsižiūrėti buvo atvykęs šį pavasarį, o štai jau dabar švenčiame bibliotekos įkurtuves“, – neslėpė džiaugsmo jis.

Veikia bevielis internetas

Pasak Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorės Birutės Ruzgienės, šiuo metu Kėdainių rajone veikia 40 bibliotekų, tad šių įstaigų tinklas pas mus yra išties tankus.

„Labai džiugu, kad atidarėme trečią biblioteką per pastaruosius dvejus metus. Be šios Meironiškiuose, jau veikia naujai atidarytos Ąžuolaičiuose bei Keleriškiuose. Noriu pabrėžti, kad visos jos atidarytos iniciavus būtent veiklioms vietos bendruomenėms. Malonu, kad esame reikalingi žmonėms, kad teikiame jiems reikiamas paslaugas“, – kalbėjo B. Ruzgienė.

Meironiškių bibliotekoje veikia bevielis internetas, tad visi, turintys išmaniąsias ryšio priemones, prie jo galės jungtis net ir tuo metu, kai biblioteka nedirbs. Bevielis ryšys veikia ir lauke, aprėpdamas visą pastato teritoriją.
Tiesa, bevielio interneto ryšys jau yra įdiegtas ir daugelyje kitų rajone veikiančių kaimo bibliotekų bei jų prieigų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.