„Negaliu ir nemoku gyventi be teatro. Noriu žmonėms įskiepyti meilę jam, todėl nuo mažens mokau vaikus draugauti su vaidyba“, – spektaklio „Juodažvaigždis arkliukas“ premjeros išvakarėse sakė jo režisierė Genovaitė Gustytė Šaučiūnienė.

G. Šaučiūnienė vaikų ir jaunimo teatro studijai vadovauja jau dešimtus metus.

G. Šaučiūnienė vaikų ir jaunimo teatro studijai vadovauja jau dešimtus metus.

Prieš Kalėdas po spektaklį
Kėdainiečiai žino – Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Polėkis“, kuriai vadovauja profesionali aktorė ir režisierė Genovaitė Šaučiūnienė, kasmet prieš Kalėdas pastato naują vaidinimą.
Šiais metais tiek mažieji, tiek vyresnieji buvo kviečiami į spektaklį „Juodažvaigždis arkliukas“ (pagal Jono Avyžiaus pasaką). Šis vaidinimas jau penkioliktasis per dešimt metų veikiančios studijos gyvavimo laiką. Naujasis vaidinimas kaip ir ankstesnieji vaikams pasakoja apie gerumą, draugystę, ištikimybę ir kitus taurius jausmus. „Tai gyvenimiška pasaka, kurioje mažiau paslapties negu kitose“, – šypsojosi G. Šaučiūnienė.

Kitąmet švęs dešimtmetį
„Kitąmet „Polėkis“ švęs dešimties metų jubiliejų. Dabar dirbu su trečiąja jaunųjų aktoriukų karta. Sunku būna dirbti tada, kada kartos keičiasi, nes naujokus reikia mokyti visko, pradedant stovėsena ir laikysena, baigiant žodžių įtaigumu. Prisišaukti vaikus į studiją labai paprasta, sunku juos joje išlaikyti. Daugelis vaidybą prilygina maivymuisi, tačiau tai labai skirtingi dalykai. Būna, kad ateina į studiją koks drąsuolis ir įsivaizduoja viską mokąs ir žinąs. Kai aš pradedu mokyti vaidybos, toks artistas pradeda maištauti, kad jam nieko nereikia ir trenkęs durimis išeina. Gaila, kad dažnai vaikai ir jaunimas nemoka išgirsti pastabų ir išklausyti kritikos. Mano uždavinys visus atėjusius į „Polėkį“ padaryti gerais artistais. Kol kas su šia užduotimi pavyksta susidoroti“, – sakė jaunatviška teatro studijos vadovė.

Vieną pagrindinių – Berniuko – vaidmenį atliko Deividas Paliovkinas.

Vieną pagrindinių – Berniuko – vaidmenį atliko Deividas Paliovkinas.

Vaidina dvidešimt aktoriukų
Šiuo metu „Polėkyje“ vaidybos mokosi apie dvidešimt vaikų, kurių amžius svyruoja nuo septynerių iki aštuoniolikos metų. Vaikus į studiją vilioja galimybė save išreikšti, išmokti naujų dalykų, įdomios pažintys ir paslaptingojo teatro pažinimas.
„Mano draugystė su studija užsimezgė prieš trejus metus, kai aš atėjau į vadovės surengtą teatrinę vasaros stovyklą. Šauniai praleidęs kelias savaites, supratau, kad noriu tęsti draugystę su „Polėkiu“. Man patinka vaidinti, čia esame visi draugiški, paprasti ir supratingi. Gyvename juokaudami ir rimtai dirbdami“, – sakė trečius metus studijoje vaidinantis Matas Stašaitis.

Augustė Dumčiūtė vaidino gerą, tačiau aikštingą Arkliuką.

Augustė Dumčiūtė vaidino gerą, tačiau aikštingą Arkliuką.

Vaidinti gali visi
„Polėkio“ vadovė su dideliu atsidavimu stato kiekvieną spektaklį. Ji pati rašo scenarijus ir gyvena ieškojimuose norėdama išpildyti visus sumanymus. „Atkartoti pasakas būtų nuobodu. Todėl tik remiuosi jomis, statydama spektaklius. Per visą studijos gyvavimo laiką sukūrėme įvairių vaidinimų. „Be naujausiojo spektaklio man labiausiai įsiminė „Snieguolė ir septyni nykštukai“, nes tam pasirodymui sukūriau labai puikų tekstą. Be to, labai šauniai vaikai atliko visas užduotis. Esu laiminga, kai matau sužavėtus žiūrovų ir artistų veidus“, – sakė G. Gustytė. Režisierė priminė, kad vaidinti gali visi nuo trejų metų amžiaus iki kol būname vaikai.
„Polėkio“ artistai puikiai žinomi ne tik rajone, bet ir visoje šalyje, nes su savo vaidinimais dalyvauja įvairiuose vaikų vaidybos festivaliuose ir konkursuose.

Matas (kairėje) ir Pijus džiaugiasi užmezgę draugystę su teatru.

Matas (kairėje) ir Pijus džiaugiasi užmezgę draugystę su teatru.

SRTRF-logo

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.