Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) inicijavo Elektros linijų ir instaliacijos įrengimo taisyklių pakeitimus, skirtus leisti savivaldybėms sodinti medžius ir krūmus arčiau po žeme esančių kabelinių linijų.

ESO siekia subalansuoti elektros tiekimo patikimumo kokybę, kitaip tariant, infrastruktūros apsaugą bei galimybę saugiai sodinti augmeniją – ši gyvina gatves, sukuria apsaugą pėstiesiems ir tampa savotiškais miesto plaučiais. Todėl esantys elektros kabeliai negali tapti priežastimi drausti sodinti medžių ar krūmų.

Su šiuo taisyklių pokyčiu želdiniai „prisileidžiami“ arčiau prie įrengtų kabelių ar jų konstrukcijų. Iki pakeitimo nebuvo galimas joks želdinių sodinimas arčiau nei 2 metrai, o dabar atstumas žymiai sumažintas, tiesa – siekiant apsaugoti tinklus ir gyventojus, reikia išlaikyti nurodytą gylį arba naudoti apsaugines priemones.

Nuo šiol, sodinant medžius, apželdinimo projektą suderinus su skirstomųjų tinklų operatoriumi, atstumas nuo įrengtų kabelių ar jų konstrukcijų gali būti 0,7 m.

Iki 10 kW įtampos kabeliai turi būti įrengti ne mažesniame kaip 0,7 m gylyje, o 35 kW įtampos – ne mažesniame kaip 1 m gylyje ir apsaugoti šaknų prasiskverbimą sustabdančiomis priemonėmis: geotekstile arba plastikiniu vamzdžiu.

Suderinus su skirstomųjų tinklų operatoriumi, krūmai gali būti sodinami nesilaikant atstumų.

Parengta pagal UAB „Ignitis grupė“ pranešimą spaudai

Panašios naujienos