Jau septynerius metus lapkričio 3-ąją, kai minima Švento Huberto, medžiotojų globėjo, diena, kėdainiečiai medžiotojai renkasi Dot­nuvos bažnyčioje ir meldžiasi bei dėkoja už sėkmingą draugystę su gamta.

Šv. Huberto dieną medžiotojai į bažnyčią atsineša ir medžioklės trofėjų – juos palaiminus, tikimasi sėkmės ateityje.

Šv. Huberto dieną medžiotojai į bažnyčią atsineša ir medžioklės trofėjų – juos palaiminus, tikimasi sėkmės ateityje.

Šventas Mišias aukojęs kunigas Gražvydas Geresionis, dar prieš kurį laiką ir pats susiruošdavęs į medžiokles, sakė, kad medžiotojams labiausiai linki išminties: „Dievas gamtą atidavė valdyti žmogui, tai aš visiems medžiotojams labiausiai linkiu išminties medžiojant. Šiuolaikinė medžioklė – ne tik aistra ir alkio numalšinimas, bet ir didelė atsakomybė. Medžiotojai nėra žvėrių žudikai, kaip daugelis įsivaizduoja. Jie – gamtos draugai, kurie ištisus metus rūpinasi laukine gamta ir jos turtais.“
Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija vienija apie septynis šimtus medžiotojų. Kasmet jų gretos pasipildo maždaug trisdešimčia narių. „Džiaugiamės, kad mūsų gretos plečiasi. Prie mūsų prisijungė klubas „Dzūkijos miškai“. Gausiame medžiotojų būryje netrūksta ir moterų. Dabar jų turime net 34. Maždaug pusė sumokančiųjų nario mokestį yra aktyvūs ir dažnai į miškus išeinantys medžiotojai. Mūsų medžiotojai labai šaunūs ir ištikimi gamtos bičiuliai. Dabartinis medžiotojas yra labiau gamtos globėjas, o ne grobio tykotojas. Pastaruoju metu medžiotojai gauna daug pareigų. Kai siaučia afrikinis kiaulių maras, turime visomis pastangomis reguliuoti šernų populiaciją. Dabar didžiausią dėmesį skiriame šernų medžioklei, tačiau nepamirštame ir kitų žvėrių bei visų medžiotojiškų pareigų“, – sakė Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Dešimt metų medžiojantį Evaldą Viršulį į šventę palydėjo draugė Agnė.

Dešimt metų medžiojantį Evaldą Viršulį į šventę palydėjo draugė Agnė.

L. Stanevičius pabrėžė, kad šįmet per dešimt mėnesių Kėdainių rajone jau sumedžiota 1300 šernų, tačiau per likusius metų mėnesius šių žvėrių medžioklė dar labiau suintensyvės, nes nuo lapkričio 3-osios prasideda variminės medžioklės. „Nors medžiotojai gana aktyviai medžioja, tačiau žvėrių miškuose gausėja. Netrūksta nei briedžių, nei elnių, net vilkų atsirado daugiau. Mes stengiamės įvykdyti visus įsipareigojimus ir kvotas. Labai gaila, kad kai kurie pasyvesni klubai turi nesutarimų su žemdirbiais. Bandome nesutarimus aiškintis ir spręsti“, – sakė draugijos pirmininkas.
Dešimt metų medžiojantis „Balsių“ klubo narys Evaldas Veršulis sakė, kad šįmet jam medžioklės nebuvo itin dosnios: „Šįmet sumedžiojau tik keturis šernus, kai pernai pavyko grįžti net su aštuoniolika laimikių. Man medžioklė labai geras laiko praleidimas. Esu gamtos draugas. Tik pagalvokime, kas nutiktų, jei medžiotojai kelerius metus nemedžiotų: žvėrių atsirastų nevaldomai, o kur jų platinamos ligos. Mes esame gamtos sanitarai ir bičiuliai.“

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.