Jau šešerius metus rajono medžiotojai tiksliai žino, ką veiks lapkričio 3-ąją dieną. Tądien, kai minima Švento Huberto, medžiotojų globėjo, diena, kėdainiečiai medžiotojai renkasi Dotnuvos bažnyčioje ir meldžiasi bei dėkoja už sėkmingą draugystę su gamta.

Po Šv. Mišių rajono medžiotojai rinkosi į vakaronę, kur dalijosi medžioklių įspūdžiais ir ateities planais.

Po Šv. Mišių rajono medžiotojai rinkosi į vakaronę, kur dalijosi medžioklių įspūdžiais ir ateities planais.

Šventas Mišias aukojęs kunigas Gražvydas Geresionis, dar prieš metus ir pats susiruošdavęs į medžiokles, sakė kaskart su medžiotojais meldžiasi už medžiotojų bendruomenės sėkmę: „Gaila, kad dabar stinga laiko, o ir sveikata nebeleidžia pačiam susiruošti į medžiokles. Reikia priminti, kad šiuolaikinė medžioklė – ne tik aistra ir alkio numalšinimas, bet ir didelė atsakomybė. Medžiotojai nėra žvėrių žudikai, kaip daugelis įsivaizduoja. Jie – gamtos draugai, kurie ištisus metus rūpinasi laukine gamta ir jos turtais.“
Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija vienija kiek daugiau negu šešis šimtus medžiotojų. Kasmet jų gretos pasipildo maždaug trisdešimčia narių, tačiau tiek pat jų ir pasitraukia iš draugijos. „Maždaug pusė sumokančiųjų nario mokestį yra aktyvūs ir dažnai į miškus išeinantys medžiotojai. Mūsų medžiotojai labai šaunūs ir ištikimi gamtos bičiuliai. Dabartinis medžiotojas yra labiau gamtos globėjas, o ne grobio tykotojas. Visi medžiotojai vienbalsiai tvirtina, kad juos į medžioklę vilioja ne laimikiai, bet puikus laiko praleidimas gamtoje, kur galima atsipalaiduoti, pamiršti rūpesčius, apmąstyti nuveiktus darbus, pagalvoti apie ateitį. Mes esame patys ištikimiausi gamtos draugai, kurie nepamiršta žvėrių nei vasarą, nei žiemą“, – sakė Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.
Kėdainių rajone veikia trylika medžiotojų būrelių: šįmet prie dvylikos kėdainiečių kolektyvų prisijungė būrelis „Dzūkijos miškai“, kurio nariai medžioja Josvainių apylinkių miškuose.
„Mūsų miškai turtingi, tad laimikių niekada nestokojame. Kadangi šįmet teko vykdyti nutarimus ir mažinti šernų populiaciją, siekiant, kad jie neplatintų afrikinio kiaulių maro, tai per sezoną sumedžiojome 1200 šernų. Šiam sezonui, kuris kaip tik prasideda po Švento Huberto dienos, turime planų sumedžioti apie 300 elnių ir penkiolika briedžių“, – sakė L. Stanevičius.

Panašios naujienos