Trečiadienio rytą prie Kėdainių ligoninės ir pirminės sveikatos priežiūros centro oficialiai atidaryta automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje be vargo tilps beveik du šimtai automobilių.

Oficialiame automobilių stovėjimo aikštelės prie Kėdainių ligoninės ir PSPC dalyvavo Kėdainių rajono ir gydymo įstaigų vadovai.

Daugybę metų vairuotojams, o ypač greitosios pagalbos medikams rūpesčių kėlęs chaosas prie medicinos įstaigų rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus iniciatyva baigėsi per pusmetį. Per tiek laiko, nuo gegužės, buvusioje pievoje visai šalia medicinos įstaigų įrengta net 5 600 kv. metrų asfaltuota aikštelė, kurioje yra 175 vietos, iš jų šešiolika skirta neįgaliesiems.

Patogiau ir greičiau

Sveikatos priežiūros įstaigų vadovai ir medikai neabejoja, kad šiuolaikiška aikštelė, kurioje įrengtas ir paviljonas dviračiams, pėsčiųjų takai, suoliukai, šiukšliadėžės, pagerins pacientų aptarnavimo kokybę.

„Nei iš vienos rajono valdžios Kėdainių rajono sveikatos priežiūros įstaigos nesulaukė tiek dėmesio, kiek iš dabartinių vadovų, – džiaugdamasis pagaliau išspręsta problema, pabrėžė Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas. – Aikštelė buvo reikalinga seniai, apie privažiavimo prie ligoninės sistemą kalbama tikriausiai jau dešimt metų. Padaugėjus automobilių, tiek pacientams, tiek medikams buvo sudėtinga pravažiuoti ir pastatyti automobilį, būdavo ir susierzinimo, ir eismo įvykių, ir policijos nuobaudų. Dabar bus patogu visiems – aikštelė įrengta kiek galima arčiau ligoninės priėmimo skyriaus ir įėjimo į pirminės sveikatos priežiūros centrą.“

„Greitosios“ pravažiuos be kliūčių

Pasak Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Audronės Rimkevičienės, aikštelės įrengimu džiaugiasi ne tik pacientai, bet ir greitosios pagalbos medikai. „Greitosios pagalbos automobiliai su pacientais iki priėmimo skyriaus galės pravažiuoti be kliūčių“, – tikisi A. Rimkevičienė.

Į aikštelę užsukę pirmieji vairuotojai taip pat džiaugėsi erdve ir patogumu. Beje, jiems ir visiems kitiems automobiliais prie ligoninės priėmimo skyriaus vykstantiems kėdainiečiams patariama atidžiai stebėti kelio ženklus. Siekiant palikti laisvą kelią skubantiems greitosios pagalbos automobiliams, trečiadienio vakarą bus pastatyta naujų draudžiamųjų kelių ženklų.

Nauda – visiems kėdainiečiams

Erdvios ir šiuolaikiškos automobilių stovėjimo aikštelės įrengimui iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto iš viso buvo skirta beveik 300 tūkst. eurų.  Rajono mero S. Grinkevičiaus teigimu, rūpinimasis tvarka ir aplinka prie sveikatos priežiūros įstaigų yra vienas iš savivaldybės prioritetų. „Smagu, kad po tiek metų turime normalią aikštelę šalia šių dviejų sveikatos priežiūros įstaigų. Manau, kad labiausiai turėtų džiaugtis kėdainiečiai, kuriems privažiuoti prie ligoninės ir pirminio sveikatos priežiūros centro bus lengviau. Žinoma, džiaugiasi ir medikai, kad aplink įstaigą atsiras tvarka.  Taip pat manau, kad atsiras galimybė sutvarkyti privažiavimą prie ligoninės priimamojo, nes čia asfalto danga tikrai labai prasta. Kitąmet bandysime ieškoti lėšų dangos sutvarkymui“, – pažadėjo rajono meras.

Darbus baigė anksčiau

Rajono vadovas padėkojo darbus atlikusiems rangovams – bendrovei „Jonavos hidrotechnika“, kuri devyniais mėnesiais nei planuota anksčiau pabaigė objektą ir atidavė eksploatavimui. „Kadangi dėl statybos darbų vietų automobiliams dar labiau buvo sumažėję, stengėmės pabaigti darbus kuo greičiau. Tokį prašymą išreiškė ir rajono savivaldybė, darbams šių metų pradžioje skyrusi 220 tūkst. eurų, o rugsėjo mėnesį papildžiusi finansavimą 75 tūkst. eurų. Tiesa, šią vasarą oro sąlygos nelepino, dėl jų darbų metu buvo trūkęs ir vandentiekio vamzdis, bet dėkojame „Kėdainių vandenims“, kurie operatyviai viską sutvarkė“, – kalbėjo UAB „Jonavos hidrotechnika“ direktorius Linas Usevičius.

Panašios naujienos