Šiuo metu VšĮ Kėdainių PSPC praktiką atlieka keturios Šiaulių valstybinės kolegijos studentės, bebaigiančios pirmąjį kursą, būsimosios bendrosios praktikos slaugytojos.

 Studentė Viktorija Šilkaitytė su Pediatrijos skyriaus bendruomenės slaugytoja Silva Petkevičiene (dešinėje)

Studentė Viktorija Šilkaitytė su Pediatrijos skyriaus bendruomenės slaugytoja Silva Petkevičiene (dešinėje).

Simona Railaitė ir Viktorija Šilkaitytė yra kilusios iš Kėdainių, Liveta Žukauskaitė iš Šėtos, o Danielė Augustinaitytė iš Akademijos. Merginos jau atliko praktiką Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriuje, praėjusią savaitę žinių sėmėsi Kėdainių PSPC pediatrijos skyriuje, vėliau jų laukia pažintis vaikų stacionare, chirurgijos, kardiologijos, slaugos, nervų ligų skyriuose.

Pediatrijos skyriuje studenčių pareiga susipažinti su vaikų ligomis, pirminiais ligų požymiais, gydymu bei profilaktika, kūdikių iki metų priežiūra, procedūromis, vedama dokumentacija bei tėvų požiūriu į vaikų ligas. Šiuo metu vyrauja viršutinių kvėpavimo takų uždegimai, vėjaraupiai, kiti ateina profilaktiniam sveikatos tikrinimui.

Studentė Liveta Žukauskaitė su Pediatrijos skyriaus bendruomenės slaugytoja Jūrate Raubiene (kairėje).

Studentė Liveta Žukauskaitė su Pediatrijos skyriaus bendruomenės slaugytoja Jūrate Raubiene (kairėje).

Kol kas studentės daugiau iš šono stebi, kaip vyksta darbas pediatro kabinete. Kad ir per trumpą laiką, būsimosios slaugytojos jau pastebėjo, jog atėję į gydytojo kabinetą maži vaikai dažniausiai būna atviri, jiems viskas įdomu, užtat labiau suvaržyti ir susikaustę jaučiasi jaunuoliai, o ypač linkę bendrauti su gydytojais, klausinėti ir patys kalbėti suaugę, vyresnio amžiaus žmonės.

Kėdainietė Simona Railaitė sakė, kad gimdymai bei ginekologinės operacijos jos neišgąsdino, nors kitoms jos bendrakursėms stebėti tai buvo ne itin malonu. Praktikos metu ji nori išbandyti save visose medicinos srityse, o likus pusmečiui iki mokslų baigimo, rinksis konkrečią sritį.

Studentė Simona Railaitė su Pediatrijos skyriaus bendruomenės slaugytoja Inga Slobodianikiene (dešinėje).

Studentė Simona Railaitė su Pediatrijos skyriaus bendruomenės slaugytoja Inga Slobodianikiene (dešinėje).

Liveta Žukauskaitė teigė, kad mokytis teorijos be praktikos būtų labai sunku ir net neįdomu.

Danielė Augustinaitytė prisipažino, kad jai įdomiau būtų dirbti ligoninės skyriuje, kadangi ten daugiau praktinio darbo, o sėdint kabinete – daugiau popierinio.

Kėdainietė Viktorija Šilkaitytė pasakojo, kad akušerijos-ginekologijos skyriuje išgyvenusi gimimo džiaugsmą, o pediatrijos skyriuje daugiau susiduriama su mažaisiais ligoniais, tačiau ir ten, ir čia dirbti smagu.

Studentė Danielė Augustinaitytė su Pediatrijos skyriaus bendruomenės slaugytoja Neringa Švarlyte (dešinėje).

Studentė Danielė Augustinaitytė su Pediatrijos skyriaus bendruomenės slaugytoja Neringa Švarlyte (dešinėje).

Paklaustos, kokia, jų nuomone, yra gera bendrosios praktikos slaugytoja, studentės vardijo, jog pirmiausia ji turi išmanyti savo darbą, būti komunikabili, gera psichologė, negali būti pikta ar susiraukusi, daugiau šypsotis, būti maloni, sąžininga, etiška, darbšti, greitos reakcijos, būti apsiskaičiusi, atsakinga.

Beveik visos merginos po studijų kolegijoje pagalvoja ir apie galimybę sugrįžti dirbti į Kėdainius. Tačiau kol kas jų laukia mokslai, po kurių kiekviena nuspręs, ar dar norėtų mokytis toliau, ar savo žinias jau laikas pritaikyti praktiniame darbe.

Asta Raicevičienė, VšĮ Kėdainių PSPS atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.