Dar praėjusių metų pabaigoje visiems kėdainiečiams „Ryto“ progimnazijos mokiniai, padedami pailgintos darbo dienos grupės auklėtojos Rasos Juknevičienės, pagamino didžiulį kalėdinį atviruką, o iš karto po Naujųjų metų šios mokyklos bendruomenę pasiekė nuostabi žinia – atvirkukas pripažintas didžiausiu kada nors pagamintu šalyje. Tikimasi, kad dar šiais metais apie rytiečių pasiekimą bus paskelbta Lietuvos rekordų ir vaikų rekordų knygose.

Kalėdoms skirtas atvirukas, kurį kūrė šeši progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės bei 2 a klasės mokiniai.

Šiais mokslo metais progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės ir 2a klasės mokiniai vykdo „eTwinning“ projektą „Scrap cards“. Jo metu, naudodami skrebinimo techniką, mokiniai gamino įvairius atvirukus.

„Tačiau kartą mokiniai paklausė, ar būtų galima pagaminti didesnį, neįprasto dydžio atviruką. Taip kilo mintis pagaminti didžiulį atviruką ir visus Kėdainių miesto gyventojus pasveikinti su didžiosiomis metų šventėmis“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Atviruką kūrė šios progimnazijos mokiniai Matas Baltramiejūnas, Mėta Dirdaitė, Ugnė Gelažauskaitė, Mantautas Juknevičius, Jūra Leikutė ir Darijus Visockis. Jie darbus pradėjo lapkričio 16 dieną, o baigė lapkričio 29 d. Suskaičiuota, kad atviruką mokiniai gamino 21 valandą 40 minučių. Vaikai darbavosi ne tik po pamokų, bet ir šeštadieniais bei sekmadieniais. Su vaikais kartu dirbo ne tik pedagogė R. Juknevičienė, bet ir pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Elona Jankūnienė. Galutinis atviruko dydis yra 3,07 x 2,09 m.

Vaikai karpė raides ir vienoje atviruko pusėje klijavo kalėdinio sveikinimo tekstą. Kitą atviruko pusę mokiniai dekoravo kalėdinėmis eglėmis iš skrebinimo popieriaus, kurias papuošė įvairiomis detalėmis.

Pagamintu išskirtinio dydžio atviruku džiaugėsi ir mokyklos direktorius Albinas Stankevičius.

„Šį atviruką galima būtų įrašyti bent jau į Kėdainių rekordų knygą. Kaip gyvas tokio didelio atviruko nesu matęs. Tai rodo, kad mes turime kūrybingus mokytojus, kūrybingus vaikus, kurie gali padaryti tokį didelį stebuklą. Ačiū Jums, nesustokite“, – linkėjo progimnazijos direktorius.