Beveik visą savaitę, liepos 20–24 dienomis, dvidešimt vaikų leido laiką stovykloje „Vaikystės takais“. Stovykla vyko įgyvendinant tęstinį projektą, kurį Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariatas pateikė Kėdainių rajono savivaldybei, ir pastaroji jam skyrė finansavimą. Su vaikais visas dienas bendravo ir laiką leido nepilnamečių reiklų pareigūnės Reda, Gintarė, Jurgita, bendruomenės pareigūnė Aušra.

DSC_0528 (1)Pirmąją dieną vyko stovyklos atidarymas Kėdainių policijos centre. Čia stovyklautojai susipažino, žaidė susipažinimo, stalo žaidimus, bendravo su pareigūnais.

„Pėstute po Kėdainius“ – taip vadinosi antrosios dienos žygis, kurio metu vaikai lankėsi Kėdainių krašto muziejuje ir Radvilų mauzoliejuje, vaikščiojo po Kėdainių senamiestį, klausėsi apie Kėdainių miesto istoriją, istorinius paminklus.

Pelėdnagiai, dar kitaip vadinami Pelėdų kaimu, svečiams siūlo įdomią edukacinę programą. Tad stovyklautojai vyko į Pelėdnagių kaimo bendruomenės centrą, kur jo nariai supažindino su Pelėdnagių kaimo istorija, vaikai žaidė įvairius žaidimus, klausėsi pasakėčių, mokėsi pinti iš virvučių apyrankes, iš vilnos gamino pelėdos paveikslą.

Gaila, bet nedėkingos oro sąlygos neleido kitą dieną išvykti į žygį po Babėnų mišką. Tačiau nėra padėties be išeities – Kėdainių policijos centras visada pasiruošęs priimti! Čia Prevencijos poskyrio pareigūnai Audrius ir Donatas vaikams pasakojo apie saugų elgesį ir orientavimąsi miške, aiškino, kaip elgtis ir išgyventi pasiklydus jame. Vaikai nuo šiol žinos, kaip naudotis kompasu, žemėlapiu. DSC_0409 (1) - Kopija

Kėdainiuose vyko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnų organizuotas renginys „Kelyje smulkmenų nebūna“, tad vaikai kartu su pareigūnais dalyvavo jame. Stovyklautojai atlikinėjo užduotis kompiuteriu ir galėjo pasitikrinti savo reakciją, taip pat stebėjo, kaip atliekamas dirbtinis kvėpavimas, galėjo pabandyti patys jį daryti. Renginys paliko pačius geriausius įspūdžius.

Savaitė prabėgo labai greitai, ir liepos 24-osios popietę Kėdainių policijos centre įvyko stovyklos uždarymas. Apdovanoti šauniausias, tvarkingiausias, linksmiausias ir energingiausias stovyklos dalyviai. Vaikams įteikti mini prizai. Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK viršininko padėkos įteiktos policijos rėmėjai Ievai Pukinskaitei ir jaunajai policijos rėmėjai Darijai Ardavičiūtei, kurių pagalba stovykloje buvo labai reikalinga.

DSC_0409 (1) - KopijaPolicijos pareigūnai dėkingi Kėdainių krašto muziejui už tai, kad padovanojo nemokamą apsilankymą, taip pat muziejininkei Jūratei Nekrašienei už įdomų pasakojimą. Ačiū ir Pelėdnagių bendruomenės centrui, taip svetingai priėmusiam stovyklos dalyvius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.