Mokiniai ne tik sužinojo, kodėl reikia rūšiuoti buitines atliekas, bet ir mokėsi, kaip pasidaryti skirtuką knygai.

Mokiniai ne tik sužinojo, kodėl reikia rūšiuoti buitines atliekas, bet ir mokėsi, kaip pasidaryti skirtuką knygai.

Kėdainių rajono savivaldybės viešojoje Mikalojaus Daukšos bibliotekoje J. Paukštelio progimnazijos ketvirtokai susipažino su rūšiavimo teikiama nauda bei vartotojiškumo žala. Pasak renginio organizatorių, būtent jaunoji karta supranta ekologijos svarbą, tuo tarpu vyresniesiems dar reiktų gerokai pasitempti ir į ekologiją, rūšiavimą bei vartojimą pažvelgti kiek atsakingiau.

Į bibliotekos salę sugužėję pradinukai ne tik klausėsi paskaitos apie daiktų vartojimą, atliekų antrinį panaudojimą. Antrą kartą į Kėdainius atvykusio projekto projektas „Forma kitaip“ vadovė Vaida Griškevičienė su talkininkėmis vaikams vedė ir kūrybinius užsiėmimus, kurių metu ketvirtokai pasidarė skirtukus knygoms.

„Gyvename tokiame amžiuje, kai mums visiems visko reikia daug. Šia akcija yra sugalvota su VšĮ. „Žalias taškas“. Renginiui specialiai pasirinkome bibliotekoje, mat manome, kad tai vieta, kurioje vartotojiškos kultūros nėra – žmonės neperka, o dalinasi knygomis. Bendravome su Kėdainių vaikais praėjusiais metais, mums jie pasirodė labai šaunūs, žingeidūs“, – šypsojosi ji.

Pirmasis projekto susitikimas buvo su mažaisiais kėdainiečiais, vėliau projektas aplankys dar kelias dešimtis Lietuvos miestų.

„Susitikimų metu vaikams bandome įrodyti, kad nėra blogai dalintis žaislais, knygomis, drabužėliais. Tai turi tapti gyvenimo dalimi. Džiugu, mat pastebime, jog labiausiai rūšiuoti nori vaikai, jie tai stengiasi daryti kiek galima taisyklingiau. Juolab tai auganti karta, tie, kurie viską keis. Jie mąsto žymiai plačiau“, – sakė ji ir pridūrė, kad mokyklų mokiniai kasmet vis labiau įsitraukia į aplinkosauginius konkursus, kūrybines dirbtuves, kuriose naudojamos antrinės žaliavos.

„Didžiausias tokio įsitraukimo pavyzdys – mažieji mūsų miesteliai, kaimeliai. Dažnai tenka išgirsti, kad mokytojai antrines žaliavas panaudoja todėl, kad daugiau neturi kitokių priemonių, tiesiog „iš biednumo“. Tačiau jų fantazija, išmonė kaskart maloniai nustebina – mokyklos taip pasipuošia aplinką, pasigamina suoliukus, – šypteli pašnekovė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.