Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos dailės mokytoja metodininkė Marija Burneikienė Mokytojo dienos išvakarėse draugus, bičiulius ir artimuosius sukvietė į Kėdainių kultūros centrą, kur pristatė savo naujausios kūrybos parodą „Įmyniau“.

Kultūros centro režisierė Asta Bartkuvienė (kairėje) gyrė Mariją Burneikienę už spalvingą parodą.

Kultūros centro režisierė Asta Bartkuvienė (kairėje) gyrė Mariją Burneikienę už spalvingą parodą.

„Buvau sumaniusi pavadinimą labai artimą dabartiniam – norėjau parodą pavadinti „Įminiau“, tačiau sulaukiau pastabos, kad keistai skamba. Likau užsispyrusi ir pakeičiau tik vieną raidę. Tiesą sakant, kas kaip nori, taip tegul perskaito: ar su trumpąja, ar su ilgąja raide. Man kūryba – tai, kaip jaučiuosi. O aš šią minutę jaučiuosi labai arti žemės“, – sakė parodos autorė.

Atėjusieji į parodą pastebėjo, kad šįkart kūrėjos darbai gana spalvingi. „Mano namuose baigėsi mėlyna spalva, tad teko iš naujo atrasti kitas spalvas“, – šypsojosi M. Burneikienė.

Naujausiuose M. Burneikienės darbuose netrūksta spalvų.

Naujausiuose M. Burneikienės darbuose netrūksta spalvų.

Kūrybinga mokytoja prasitarė, kad paroda gimė gana greitai: „Aš ilgai galvoju, svarstau, mąstau, o paskui labai greitai viską išreiškiu ant drobės. Esu tokis žmogus, kuris kaskart atidarydamas parodą sako, kad tai paskutinis išėjimas į viešumą. Tačiau gyvenimas padiktuoja savo sąlygas: po trumpo atokvėpio ir nurimus atsiskleidimo įspūdžiams mintys pradeda galvoje suktis, pirštai pradeda niežtėti. Tada nelieka nieko kito, kaip leisti toms mintis būti realizuotoms.“

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.