Klubo „VeloRatai“ dviratininkai užbaigė puikų sezoną, kurio metu Kėdainių garbę gynė įvairiose trasose ir ne kartą kopė ant prizi­ninkų pakylų masiškiausiose Lietuvos plentinių ir kalnų dviračių (angl. MTB-mountain bike) varžybose, į kurias susirenka stipriausi Lietuvos dviračių sportininkai ir mėgėjai.

Šiųmetis sezonas klubo „VeloRatai“ nariams buvo darbingas ir sėkmingas.

Sezonas prasidėjo Vilniuje Kalnų dviračių sporto federacijos „MTBF žiemos krosu 2015“, kuris dėl nepalankių oro sąlygų buvo nukeltas į kovo 8 dieną. Šiose varžybose savo grupėje antrąją vietą užėmė Leonidas Šliavas.

Didžiausiose varžybose – penki etapai
Didžiausios ir pagrindinės kasmetinės kalnų dviračių varžybos Lietuvoje buvo „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurė 2015“. Jose startavo per 1 000 žmonių, kurie galėjo varžytis laisvalaikio grupėje trasoje važiuodami 1 ratą (20–25 km), mėgėjų grupėje – 2 ratus (40–50 km), sporto grupėje 3 ratus (60–75 km). I etapas gegužę įvyko Druskininkuose, iš kurių Leonidas Šliavas, važiavęs sporto grupėje, grįžo su trečiosios vietos medaliu. Antrasis etapas birželį vyko Vilniuje. Kaunietis „VeloRatų“ klubo narys Virginijus Bendoraitis 63 km sporto grupėje iškovojo antrąją vietą. Sunkiausias trečiasis etapas liepą surengtas Ignalinoje. Šlapios ir molingos trasos sunkumas buvo tik privalumas treniruotiems komandos sportininkams: Leonidas Šliavas 75 km sporto grupėje užėmė trečiąją vietą. Labiausiai žybtelėjo sezono atradimas Ignas Kacevičius, nugalėjęs laisvalaikio 25 km distancijoje. Darželinukų, vaikų iki 6 metų, grupėje startavo jauniausia „VeloRatų“ dalyvė Lėja Sabulytė. Ji, padedama tėčio, sėkmingai įveikė miškingą 1 – 2 km ratą. Ketvirtasis Molėtų etapas, vykęs rugpjūčio mėnesį, driekėsi aplink Babrungo ežerą pelkėtais, žolėtais keliukais. Įspūdingiausias šių varžybų pasiekimas – veteranų grupėje trečioji vieta, kurią iškovojo Vidmantas Serva. Rudeniškas penktasis rugsėjo etapas vyko Anykščiuose, miškingose arklių muziejaus apylinkėse. Jose Ignas Kacevičius vėl tapo laisvalaikio grupės nugalėtoju.
Maratonų taurėje buvo vedama ir „Maxi“ įskaita, kur buvo renkami komandų taškai nuo pravažiuotų kilometrų skaičiaus, nevertinant greičio. 2015 metų sezoną Kėdainių „VeloRatų“ komanda, susijungusi su didžiule kauniečių komanda „Best Team“, visų didžiuliam džiaugsmui surinko 11 891 kilometrą ir užėmė pirmąją vietą. Antri liko kauniečiai, treti vilniečiai.

Atkaklios kovos dėl Plento taurės
Pagrindinis plentinių dviračių renginys metuose buvo „Bigbank Lietuvos plento taurė 2015“, kur dviratininkai startavo grupinėje trumpesnėje B distancijoje (40–60 km). Pirmasis Birštono etapas buvo pergalingas V50 grupėje triumfavusiam Arūnui Lipnevičiui. M40 grupėje antrąją vietą laimėjo kėdainietė Inga Gaučienė. Trečiąją vietą pelnė už klubą važiuojanti kaunietė Jolanta Bendoraitienė. Be to, susumavus trijų greičiausių sportininkų rezultatus, komandinėje įskaitoje „VeloRatai“ užėmė trečiąją komandinę vietą. Antrajame Kauno etape trečias vietas užėmė Vidas Miglinskas, Arūnas Lipnevičius, Dominykas Šulcas ir Inga Gaučienė. Trečiajame Vilniaus etape vėlgi trys sportininkai – Vidas Miglinskas, Virginijus Bendoraitis, Dominykas Šulcas – užėmė trečiąsias vietas. Ketvirtajame Šiaulių etape kėdainiečiai pakilo laipteliu aukščiau ir trijulė – Arūnas Lipnevičius, Dominykas Šulcas, Jolanta Bendoraitienė – užėmė antrąją vietą. Sunkiausiame penktajame Kačerginės etape nugalėtoju tapo Arūnas Lipnevičius. Šeštajame Vilniaus TT asmeninių lenktynių laikui etape tarp kėdainiečių geriausiai pasirodė Dominykas Šulcas, 14 kilometrų įveikęs per 23 minutes 17,3 sekundės. Po visų plento taurės etapų bendroje įskaitoje Arūnas Lipnevičius užėmė antrąją vietą tarp stipriausių sportininkų, antra liko ir Jolanta Bendoraitienė.

Sėkmę gaudė ir kitose varžybose
Kai kurie „VeloRatų“ nariai dalyvavo visose kasmetinėse MTB dviračių lenktynių „Žemaitijos taurė 2015“ etapuose. Susumavus trijų etapų geriausius rezultatus, bendroje įskaitoje šiose varžybose nugalėjo net trys Kėdainių sportininkai: Leonidas Šliavas, Arūnas Lipnevičius ir Vidmantas Serva.
Šiais metais Ukmergėje pirmą kartą vyko įdomios bėgimo ir kalnų dviračių varžybos „Ukmergės fabrikų krosų taurė 2015“, kurias sudarė penki etapai. Nugalėjęs keturiuose etapuose, be dalyvavimo pirmajame, Arūnas Lipnevičius bendroje įskaitoje savo grupėje iškovojo antrąją vietą. Atskiruose etapuose ant prizininkų pakylos lipo ir kiti klubo nariai: Gintaras Gudaitis, Leonidas Šliavas, Vidmantas Serva, Gintaras Gudaitis.
Daugiadienėse „Kauno MTB XC taurės 2015“ varžybose Leonidas Šliavas iškovojo antrąją vietą. Didžiausi klubo entuziastai sezono pabaigoje, spalio viduryje, startavo Baltijos jūros pakrante Latvijoje Jūrmalos MTB velomaratone. Dviračių varžybų sezonas Lietuvoje buvo uždarytas dviračių kroso varžybomis Trakuose, kur Leonidas Šliavas laimėjo trečiąją vietą.
„VeoloRatai“ šiais metais organizavo dvi turistines dviračių keliones Kėdainių miesto žmonėms, taip pat surengė asmeninio starto plentinių dviračių varžybas.
Dviratininkai dėkoja klubo rėmėjams – Kėdainių rajono savivaldybei, Daliaus Bražiūno įmonei, „InteCars“, bendrovei „Daumantai LT“ – ir linki visiems kraštiečiams gražių artėjančių metų.