Į „Kėdainių mugę“ kreipėsi kėdainietis Valdas. Pasak vyro, dažnai vaikščiojant po miestą, į akis krito keistos detalės. „Po vieno daugiabučio langais buvo primėtyta kopūstų lapų, suprask, paukščiams palesinti, prie kito buvo pridėliota batono riekių (beje, po langais duonos likučių teko matyti dar keliose vietose) ir, lyg to būtų maža, numesta praplėšta pašteto pakuotė, o trečioje vietoje, irgi daugiabučio namo kieme, pastatyta kažkokia nedidelė pašiūrė, kurioje, pagal pridėliotų indelių skaičių sprendžiant, gali būti maitinami klaidžiojantys benamiai gyvūnai. Atrodytų, gražu rūpintis paukščiais ir kitais gyvūnais, bet tokie vaizdai labiau panašu į daromą betvarkę, nei į rūpestingą gyvūnų priežiūrą“, – rašė kėdainietis.

Valdo teigimu, Kėdainiuose yra nemažai daugiaaukščių namų, kiekviename jų – apie 50–100 butų: „Įsivaizduojate kas būtų, jei visi imtų po langais mėtyti maisto produktus ar statyti gyvūnų ,,valgyklą» imituojančias dėžes, kaip atrodytų miestas?

Įdomu, kaip tai vertina savivaldybės atstovai, ar tokia miestelėnų veikla teisėta? Jei tai pažeidimas, kokios baudos taikomos?“ – klausė Valdas.

Pasak rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Danutės Mykolaitienės, skyriaus specialistai neretai gauna panašios informacijos ir ją tikrina.

Po daugiabučių langais mėtomi kopūstų lapai, duonos likučiai ar pašteto pakuotės. „Kas tai – rūpestis gyvūnais ir paukščiais, ar mieste daroma betvarkė?“ – klausia kėdainietis Valdas. (Skaitytojo nuotraukos)

„Tokie vaizdai tikrai nepuošia mūsų miesto ir netgi užtraukia atsakomybę. Tenka priminti, kad bešeimininkius gyvūnus globojantys daugiabučių gyventojai pažeidžia Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisykles, todėl už tokio pobūdžio nusižengimą gali būti taikoma administracinė atsakomybė, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnyje.

Administracinės nuobaudos dydis yra nuo įspėjimo iki šešių šimtų eurų (už pakartotinius pažeidimus). Tokie pažeidimai ir pažeidėjai nėra patys piktybiškiausi ir darantys didžiausią žalą visuomenei, dažniausiai mes juos įspėjame. Vertinama kiekviena situacija ir priimamas individualus sprendimas. Gyventojai dažniausiai atkreipia dėmesį į įspėjimus.

Specialistams taip pat teko reaguoti dėl paukščių lesinimo. Nors draudimas lesinti paukščius nenumatytas Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse, tačiau minėtose taisyklėse draudžiama mėtyti įvairias atliekas ar kitaip teršti aplinką.

Informuojame gyventojus, kad vadovaujantis Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklėmis, bešeimininkiai gyvūnai gali būti šeriami tik savivaldybės administracijos nustatytose vietose, kuriose gali būti įrengiamos specialios šėryklos“, – teigia Viešosios tvarkos skyriaus vadovė.

D. Mykolaitienės teigimu, tarpusavio konfliktus ar ginčus gyventojams visų pirma siūloma spręsti taikiai – geranoriškai pasikalbėti, paprašyti kaimynų, kad neterštų aplinkos: „Jeigu nepavyksta susitarti gražiuoju, informuoti Viešosios tvarkos skyrių. Gyventojų požiūris turi keistis, žinoma, jis ir keičiasi, tik ne taip greitai, kaip norėtųsi. Žmonės turi suprasti, kad daugiabučių kiemuose tvarka labai priklauso nuo pačių gyventojų. Tikimės, kad šis priminimas padės atkreipti žmonių dėmesį dėl netinkamo elgesio.“

Apie pastebėtus pažeidimus visada galima pranešti telefonu 8 800 41 510, galima ir parašyti elektroniniu paštu viesojitvarka@kedainiai.lt.

„Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos