Balandžio 21 d. prasidėjo Lietuvos moksleivių registracija į septintąją Nacionalinę teisės žinių olimpiadą.

Šiais metais olimpiados organizatoriai – Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija – olimpiadą skiria Konstitucijos kiekvienam jaunam Lietuvos žmogui idėjai.

Šių metų olimpiados šūkis – „Konstitucija kiekvienam“ – akcentuoja jaunimo ryšį su teise, Konstitucija – pagrindiniu šalies įstatymu ir vertybiniu valstybės pagrindu

Olimpiadoje kviečiami dalyvauti 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviai. Olimpiada vyks keliais etapais. Pirmasis etapas numatytas 2021 m. balandžio 29 d. nuotoliniu būdu internetinėje platformoje www.teisekiekvienam.lrt.lt. Jo metu 5–12 klasių mokiniai atsakys į iš anksto paruoštus testo klausimus. 300 geriausiai atsakiusiųjų bus pakviesti į antrąjį – finalinį – olimpiados etapą, kuris vyks gegužės 20 d. Mykolo Romerio universitete.

Organizatoriai, atsižvelgdami į jaunimo poreikius, šių metų olimpiadoje žada naujovių. Olimpiados dalyviams dovanojamas koncertas, kuriame pasirodys žinomi Lietuvos atlikėjai. Koncertas numatytas apdovanojimų ceremonijos renginyje, tad laukia tikra staigmena. Taip pat, siekiant ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą, bus kuriamos specialios jaunimui skirtos tinklalaidės apie teisę kiekvienam. Šių metų olimpiados globėjas – kūrybinių projektų vadovas Dovydas Laukys – kvies jaunimą leistis į „Konstitucijos kiekvienam“ labirintus ir skatins domėtis teise.

Balandžio 29 d. internetinėje platformoje www.teisekiekvienam.lrt.lt vyks ir tradicinis teisės žinių testas visuomenei, kuriame kiekvienas norintis galės pasitikrinti savo teisės žinias. 

Moksleiviai gali registruotis www.teisekiekvienam.lrt.lt

Daugiau apie olimpiadą: Nacionalinės teisinių žinių olimpiados tikslas – ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę sąmonę, kultūrą, taip pat apie valstybės teisės sistemą, jos veikimo principus. Pirmoji teisinių žinių olimpiada įvyko 2016 metais. Kasmet olimpiadoje dalyvaujančių moksleivių skaičius auga  – 2019 m. testą laikė net 1 100 moksleivių iš daugiau kaip 80 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų, 2020 metais užsiregistravusių buvo daugiau kaip 1 500, 2021 metais dalyvių skaičius viršijo 1 700. Olimpiadoje dalyvauja moksleiviai ne tik iš didžiųjų Lietuvos miestų, bet ir iš regionų.