Kaip informuoja Kėdainių rajono savivaldybė, rajono meras Valentinas Tamulis kreipėsi į AB „Lietuvos geležinkelius“ ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministeriją su prašymu svarstyti traukinio Vilnius – Ryga tvarkaraščio peržiūrą ir numatyti sustojimą Kėdainių geležinkelio stotyje. Gautas atsakymas nepradžiugino.

Praėjusių metų pabaigoje startavo pirmasis traukinių maršruto Vilnius–Ryga-Vilnius reisas. Tarptautinis traukinys skrieja ir per Kėdainius, tačiau sustoja tik Kaišiadoryse, Šiauliuose ir Joniškyje.

„Naująja jungtimi su Ryga keleiviai dažniausiai vyksta iš Vilniaus (60 proc. tarptautinių kelionių), Šiaulių (21 proc. tarptautinių kelionių) ir Kaišiadorių (9 proc. tarptautinių kelionių)“, – teigia „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) atstovai.

Kėdainiečiai taip pat norėtų traukiniu vykti į kaimyninės šalies sostinę Rygą. Tačiau šią savaitę savivaldybėje gautas atsakymas vilčių nesuteikia.

Kėdainių rajono savivaldybė teigia, kad šių metų sausio 16 d. UAB „LTG Link“ atsiuntė Kėdainių rajono savivaldybei atsakymą į Mero kreipimąsi, kuriame rašoma:

„Maršrutas buvo projektuojamas siekiant keleiviams pasiūlyti tiesioginį susisiekimą tarp Vilniaus, Šiaulių ir Rygos. Įmonė teigia, kad Kaišiadoryse sustojimas numatytas tam, kad būtų įmanoma patogiai persėsti iš/į Kauną keliaujantiems, o Joniškyje sustojimas numatytas todėl, kad šis miestas iki šiol neturėjo susisiekimo geležinkeliu.

Bendrovė siekia efektyviausios ir trumpiausios galimos kelionės trukmės į Latvijos sostinę Rygą, todėl sustojimų skaičius yra ribojamas – dėl šios priežasties nenumatyti sustojimai ir Jonavoje bei Radviliškyje. Kiekvienas sustojimas generuoja papildomas 4−5 minutes prie jau esamo maršruto  laiko. Padidinus sustojimų skaičių ir prailginus kelionės trukmę vidutiniškai 12−15 minučių, maršrutas tampa mažiau konkurencingas ir patrauklus keleiviams, ypač tiems, kurie keliauja tarp pradinės ir galutinės maršruto stoties.

Paminėtina, kad maršrutas suplanuotas kaip tarptautinis, suteikiant galimybę naudotis vietinio susisiekimo maršruto privalumais, o, siekiant tai užtikrinti, bendrovė sudarė sąlygas patogiai susisiekti su 4 didžiaisiais Lietuvos miestais, taip dar labiau praplečiant  susisiekimą šalies viduje, kartu atidarant naują kryptį su Latvijos sostine Ryga.“

Įmonė savo atsakyme taip pat atkreipia dėmesį, kad vietiniame susisiekime geležinkeliu Kėdainių stotyje stoja 8 iš 12 traukinių, kursuojančių Vilnius−Klaipėda−Vilnius maršrutu, 4 iš 4 traukinių, kursuojančių Vilnius−Šiauliai−Vilnius maršrutu ir 4 iš 4 traukinių, kursuojančių Kaunas−Šiauliai−Kaunas maršrutu, tad yra užtikrinamas pastovus susisiekimas su didmiesčiais.

Atsižvelgiant į tai, persėdimas į/iš Rygos traukinio galimas Šiaulių geležinkelio stotyje 1 valandos laikotarpyje.”