Rugpjūčio 15 d. (šeštadienį) LRT KLASIKA klausytojams ruošia specialias koncertų ir pokalbių transliacijas iš Kėdainyje vyksiančio džiazo festivalio „Broma Jazz“.

Po metų pertraukos grįžtantis džiazo festivalis didžiausią dėmesį skiria lietuvių atlikėjams, o šiemet klausytojų laukia ir išskirtinė premjera — Jievaro Jasinskio vadovaujamas projektas „Greener Grass“ debiutuos būtent „Broma Jazz“ festivalyje. Tai bus vienas unikaliausių pasirodymų Lietuvos džiazo padangėje.

LRT KLASIKOS vadovo Julijaus Grickevičiaus teigimu, radijo eteryje šiais metais skambėjo itin daug džiazo. „Šio muzikos žanro koncertai rado savo nuolatinę vietą ir „Klasikos koncertų salėje“ ir „Pietų meto koncerto laike“. Šį kartą klausytojams pasiūlysim išgirsti du tiesiogiai transliuojamus koncertus: „Dainius Pulauskas Acoustic group“ koncertą ir unikalią premjerą — projektą „Greener Grass“, subūrusį beveik 40 muzikantų. Kalbant apie patį festivalį „Broma Jazz“, tai ypatingos atmosferos festivalis, kurios bent dalelę tikimės perduoti radijo bangomis“, — sako LRT KLASIKOS vadovas J. Grickevičius

Šiemet prie festivalio prisijungė ir Kauno džiazo akademija, kuri surengs paskaitą, koncertą ir diskusiją. Kiekvienais metais prie festivalio prisideda Kėdainių krašto muziejaus gidai, kurie aprodo lankytojams istorinį senamiestį. Miestiečiai ir miesto svečiai turės galimybę paplaukioti Nevėžiu, skambant džiazui pasiklausyti Kėdainių laivybos istorijos.

„Broma Jazz“ organizatoriai teigia, kad šiemet festivalis nustebins ne tik naujuosius džiazo mylėtojus, bet ir melomanus. „Festivalyje šiais metais pristatysime neeilinį debiutą – „Greener Grass“. Muziką šiam projektui kuria net trys kompozitoriai: Jievaras Jasinskis, Liutauras Janušaitis bei Dorotėja Būdaitė-Jasinskienė. Pasak J. Jasinskio, kai kurie kūriniai brendo bene dešimtmetį, kol surado savo skambesį, savo atlikėjus bei savo festivalį. Džiaugiamės ir patys nekantriai laukiame jų pasirodymo“, — teigia festivalio organizatorius Dovydas Saigaitis.

LRT KLASIKA rugpjūčio 15 d., šeštadienį, nuo 18 val. tiesiogiai transliuos „Dainius Pulauskas Acoustic group“ koncertą. Ši grupė, pelniusi ir tarptautinį pripažinimą, yra vienas veikliausių džiazo kolektyvų Lietuvoje, kuriame groja ryškiausi šalies džiazo muzikantai: Dainius Pulauskas (klavišiniai), Valerijus Ramoška (trimitas, flughornas), Liutauras Janušaitis (tenorinis saksofonas, fleita), Arman Isojan (kontrabosas), Augustas Baronas (mušamieji).

20.30 val. festivalio organizatorius ir svečius tiesiogiai kalbins Gabija Narušytė .

21 val. klausytojai miesto aikštėje ir per LRT KLASIKĄ išgirs projekto „Greener Grass“ premjerą. Šį kolektyvą sudaro „Reinless“, „Lithuanian Jazz Ensemble“ ir VDU kamerinis orkestras, vokalistė Simona Jakubėnaitė. Klausytojai išgirs aranžuotus Jievaro Jasinskio, Liutauro Janušaičio ir Dorotėjos Būdaitės kūrinius.

21.45 val. koncerto pertraukos metu klausytojai girdės pokalbį su Jieravu Jasinskiu, Liutauru Janušaičiu ir Dorotėja Būdaite-Jasinskiene.

22.00 val. tęsis „Greener Grass“ tiesioginė koncerto transliacija.

LRT KLASIKOS galima klausytis ir portale LRT.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.