Jau poryt Kėdainių arenoje ir per BTV sirgaliai išvys pirmas 2021-2022 m. „Betsaf-LKL“ čempionato Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ rungtynes.

LKL.lt ir Krepšinis.net apžvelgė visas vienuoliką lygos komandų, svarbiausius jų vasaros darbus, didžiausius tarpsezonio laimėjimus, netektis ir galutinę sudėtį. Kaip krepšinio žurnalistai įvertino Kėdainių komandą?

Praėjęs sezonas

 10 vieta (10 pergalių, 26 pralaimėjimai).

Kėdainių ekipa išgyveno sunkų sezoną. Ambicijų patekti į atkrintamąsias sezono pradžioje  nestokojęs „Nevėžis-Optibet“ kone visą laiką išbuvo turnyro lentelės apačioje, ir, nors progų pakilti aukščiau buvo, sezono finišas Kėdainių komandai stipriai nesusiklostė. Iki aštuntosios vietos – patekimo į atkrintamųjų etapą – komandai pritrūko dviejų pergalių.

Tiesa, nors sezono metu netrūko skaudžių pralaimėjimų, jame taip pat buvo ir skambių pergalių – dukart Nevėžis-Optibet“ įveikė Vilniaus „Rytą“.

Komandą paliko

Išvykę žaidėjai. Sedrickas Barefieldas, E.J. Montgomery, Jokūbas Gintvainis, Martynas Pocevičius, Justas Tamulis, Matas Razbadauskas, Grantas Vasiliauskas, Julius Jucikas, Ignas Lukošius, Rafaelis Luzas, Panagiotis Kalaitzakis, Julius Kazakauskas, Arielis Hukporti.

Tarpsezonio metu su komanda atsisveikino net trylika žaidėjų, tarp kurių ir legionieriai S. Barefieldas, A. Hukporti, P. Kalaitzakis. Nuo šių krepšininkų žaidimo dažnu atveju priklausydavo komandos sėkmė. Komandą paliko ir aukštaūgiai J. Jucikas, I. Lukošius, taip pat kapitonas J. Kazakauskas. Šiame sezone „Nevėžiui-Optibet“ nebeatstovaus ir kojas klube apšilę J. Gintvainis, M. Pocevičius, M. Razbadauskas ir G. Vasiliauskas.

Likę žaidėjai

Permainos vasarą Kėdainiuose nepalietė vos dviejų krepšininkų. Kėdainiuose lieka puikų sezoną sužaidęs jaunasis D. Vilys – neabejojama, kad jam bus patikėtas svarbus vaidmuo. Taip pat antrą sezoną „Nevėžis-Optibet“ klube pasitinka ir italų talentas, devyniolikmetis A. Canka. Tiesa, šių dviejų krepšininkų laukia nelengva užduotis – kuo greičiau atrasti bendrą žaidimo ritmą su visais komandos naujokais.

Atvyko

Atvykę žaidėjai. Vytenis Čižauskas, Marius Valinskas, Armandas Plintauskas, Rihards Kuksiks, Paulius Murauskas, Danielius Lavrinovičius, Amaras Sylla, Matas Jucikas, D. Doualla (domisi).

Pastaruosius kelerius metus Kėdainiuose nuolat nutūpdavo keli intriguojantys ir Lietuvos krepšinio gerbėjams nepažįstami jauni legionieriai, kuriems dažnu atveju tai būdavo tramplynas į aukštesnį lygį Europoje. Vis dėlto šį sezoną Kėdainių ekipa pasitinka kitokia – pagrindą formuos lietuviai, o apie tai byloja ir tokių atakų organizatorių, kaip V. Čižauskas bei P. Murauskas atvykimas. Prie komandos prisijungė ir Panevėžyje praėjusį sezoną praleidęs M. Valinskas, tačiau naujų, nepažintų veidų čia taip pat bus – bene pats labiausiai intriguojantis naujokas Kėdainiuose yra septyniolikmetis prancūzas D. Doualla.

 Treneris

Ilgus metus Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) dirbantis specialistas į Kėdainių ekipą grįžta lygiai po dešimties metų pertraukos. 2011-2012 m. sezone G. Petrauskas kartu su Kėdainių komanda liko per žingsnį nuo atkrintamųjų etapo, kai užėmė septintąją vietą (tuo metu į tolimesnį etapą patekdavo šešios komandos – aut.). Iki šiol ketverius metus G. Petrauskas darbavosi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipoje.

Krepšinis.net komandų apžvalgoje numatoma, kad sezono metu bent dvi „Betsafe-LKL” komandos pakeis trenerius. Tačiau Kėdainiams pasikeitimų neprognozuojama.

„Nors praėjusiais metais Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ gretose treneriai keitėsi itin dažnai, tačiau galima neabejoti, kad pasitikėjimo kreditą naujasis vyriausiasis ekipos treneris Gediminas Petrauskas tikrai turės“, – rašo Tautvydas Kubilius.

Nuotraukoje nėra užvakar prie komandos prisijungusio prancūzo Darylu Doualla.

Esminis klausimas

 Ar stipriai atsinaujinęs Kėdainių klubas nusimes praėjusio sezono šydą?

Vos du iš praėjusio sezono likę krepšininkai ir devyni naujokai formuos naują „Nevėžio-Optibet“ veidą. Praėjusiame sezone tai buvo komanda, galinti nustebinti, tačiau neturinti pastovumo, o tai atspindėjo ir turnyrinė lentelė – iš viso dešimt pergalių, dvi iš jų iškovotos prieš vicečempionus.

Dabar Kėdainių ekipa turi naują trenerį G. Petrauską, turi du naujus įžaidėjus ir gerą žaidėjų amžiaus amplitudę – dviem krepšininkams vos 17 metų, o vyriausiajam – jau 33-eji. Svarbiausia „Nevėžio-Optibet“ misija yra patekimas į atkrintamąsias.

Rezultatyviausi bus legionieriai?

Krepšinis.net teigimu, net septyniose komandose rezultatyviausi žaidėjai bus užsieniečiai.

„Labiausiai nuo legionierių priklausomos atrodo nominaliai silpniausios komandos, tokios kaip „Dzūkija“, „Labas GAS“ ar „Nevėžis-Optibet“ – ten užsieniečiai turėtų būti aiškūs komandų lyderiai“, – rašo T. Kubilius.

„Nevėžyje-Optibet“ vienu iš jų galėtų būti 33-ejų puolėjas latvis Rihards Kuksiks, 2017-2018 m. sezone jau rungytniavęs Kėdainių „Nevėžyje“.

Prognozės A. Cankai

Kaip rašo krepšinis.net, Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ italas ir šio krepšininko agentai į šį sezoną deda daug vilčių, tad jiems reikia gražių skaičių. Nesvarbu kaip ir kokia kaina, tačiau A. Canka turi žibėti ir didžioji dalis prožektorių šviesų Kėdainiuose bus nukreipta į jį, kadangi 19 metų gynėjas tikisi išgirsti savo pavardę kitoje Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje.

A. Canka praėjusiame sezone per 20 minučių rinko po 7 taškus ir 6,4 naudingumo balo, tad šie vidurkiai turėtų gerokai išaugti. Visų pirma, italui reikėtų pagerinti savo pataikymą iš trijų taškų zonos, kadangi pernai per 17 sužaistų rungtynių iš toli jis atakavo vos 28 proc. taiklumu, o o baudas jis metė taip pat tik 50 proc. tikslumu, tad būtent ties metimu gynėjui reikės dirbti ypač daug.

A. Canka. (LKL nuotr.)


Tikėtis stabilių rezultatų neverta

„Nevėžis-Optibet“ į funkcionuojantį darinį taip ir nesusiklijuos, – apžvelgdamas LKL komandas rašo krepšinis.net žurnalistas Tautvydas Kubilius.

Anot krepšinio žurnalisto, nors „Nevėžio-Optibet“ projektą yra įdomu stebėti, tačiau tikėtis iš jo stabilių rezultatų aikštėje nevertėtų. Komanda naujajame sezone pasikeitė kardinaliai ir realu, kad dar formuosis bei keisis. G.Petrauskas atrodo tinkamas treneris tokiai jaunai komandai, tačiau sulipdyti šį žaidėjų būrį į darniai veikiantį ir stabiliai pergales skinantį mechanizmą gali būti per sudėtinga užduotis.

Panašu, kad Kėdainių klubas bus ir vėl viena iš labiausiai banguojančių komandų lygoje, kuri gali pakovoti ir su lyderiais, tačiau sunkiai rinktis taškus su turnyrinės lentelės kaimynais.

Jau sekmadienį

Šį sezoną LKL čempionate varžysis daugiau – 11 komandų (buvo 10). Tačiau reguliariajame sezone komandos sužais mažiau rungtynių – 30 (buvo 36).

Sezoną Kėdainių komanda pradės rugsėjo 19 d., kai namų arenoje susitiks su Prienų Labas GAS“ komanda. Šias rungtynes tiesiogiai 17 val. transliuos BTV televizija.

LKL, krepsinis.net ir „Kėdainių mugės” inf.

Titulinėje nuotraukoje: M. Valinskas ir D. Vilys šį sezoną vilkės „Nevėžio-Optibet“ marškinėlius. (LKL nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.