Matydami, kaip rajono vadovai sujudo artėjant rinkimams lankyti kraštiečius, lipliūniškiai savivaldybei surašė raštą dėl savo gyvenimo skaudulių.
Norėdami ne tik gauti sausą atsaką ant popieriaus, bet ir gyvai padiskutuoti apie problemas, lipliūniškiai pakvietė rajono vadovus į susitikimą. Tokį iššūkį priėmė savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir miesto seniūno pavaduotojas Algirdas Krivičius.
Lipliūnų kaimo gyventojai turi nemažai nuoskaudų. „Gyvename netoli miesto, bet kartais pagalvojame, kad esame labiau užmiršti negu atokaus užkampio gyventojai. Niekuo nesiskiriame nuo kitų gyventojų: norime gyventi tvarkingai, patogiai, saugiai ir gražiai. Deja, vien mūsų pastangų nepakanka, reikia ir valdžios dėmesio, o jo jau daugelį metų nesulaukiame“, – sakė viena aktyviausių Lipliūnų gyventojų Jadvyga Banevičienė.
Lipliūnų gyventojai neprašo neįmanomo. Jie nori tvarkingai prižiūrėtų kelių, išasfaltuotų pagrindinių gatvių, praplėstų kapinaičių, kad būtų nugriauti vaiduokliais tapę apleisti pastatai, laiku išvežtos atliekos.
„Per daugiau kaip dvidešimt nepriklausomybės metų į mūsų kaimą gatvėms tvarkyti buvo atvežta ne daugiau septynių mašinų žvyro. Tai yra ašaros. Be to, du ar tris kartus sulaukę greiderio turime nuolat išdaužytus kelius. Ne geriau žiemą būna su sniego valymu, kai patiems tenka nukasti pusnis. Gal jau gana daužyti mašinas, gal ir mumis galima normaliai pasirūpinti. Būdami Kėdainių miesto seniūnijos priežiūroje, esame visai palikti likimo valiai“, – savo nuomonę dėstė Lipliūnų žemės ūkio bendrovės vadovas Algirdas Mikutis. Jam pritarę kiti lipliūniškiai neslėpė, kad kelių ir kaimo gatvių būklė – pagrindinė problema. Savivaldybės administracijos direktorius A. Kacevičius sakė, kad Lipliūnų kaimo pagrindinės Dobilų gatvės tvarkymo projekto rengimas rajono strateginiame plane numatytas 2016 metais, o patys darbai turėtų startuoti 2017-aisiais. „Tačiau bandysime planus metais paankstinti. Galbūt Tarybos nariai koreguodami strateginį planą jau gruodžio mėnesį nubalsuos, kad jūsų kaimo pagrindinės gatvės projektą galima pradėti rengti kitąmet, o darbus pradėti dar po metų“, – sakė A. Kacevičius. Jo argumentus, kad visų rajono, miestelių bei kaimų kelių priežiūrai nėra lėšų, lipliūniškiai palydėjo pašaipomis, kad mieste įrengti prabangų fontaną buvo rasta iš ko, o kaimams visada lėšų trūksta.
Gyventojai prašė kuo skubiau tvarkyti kelius, tačiau pasakymas „galbūt bandysime“ juos mažai guodė: „Bus kaip visada, pažada ir pamiršta. Jei jau negali išasfaltuoti, tai bent nugreideriuotų gatves normaliai. O dabar pravažiuoja greideris ir jau po savaitės vėl turime tas pačias duobes.“ Tokią pastabą A. Kacevičius atrėmė, kad įpareigos seniūniją atsakingiau žiūrėti į greiderio darbo kokybę.
Prabilus apie kapinaičių plėtrą valdžios atstovams buvo pasiūlyta jas plėsti ne į Žemės ūkio universiteto valdas, o į kitą pusę. Tokia mintis, pasak A. Kacevičiaus, bus pasiaiškinta ir, esant galimybei, įgyvendinta.
Lipliūnų gyventojai taip pat išgirdo pažadus, kad bus ieškoma būdų, kaip įpareigoti apleistų pastatų savininkus tvarkytis bei laiku išvežtį buitines atliekas, nes lipliūniškiai sakė nematą prasmės rūšiuoti šiukšles, kadangi jos mėnesių mėnesiais nevežamos.
„Būtų gerai, kad rajono Tarybos nariai prieš balsuodami už mūsų problemas aplankytų kaimą ir susitikę su žmonėmis įsiklausytų į jų nusiskundimus ir norus. Gal tada ne tik miestas gražiai atrodytų, bet ir jam pavaldūs kaimai“, – savo nuomones dėstė lipliūniškiai.