Mokslo metams artėjant į pabaigą, ligonių kasų specialistai rekomenduoja moksleivių ir darželinukų tėvams užsiregistruoti pas savo šeimos gydytoją ir profilaktiškai patikrinti vaikų sveikatą iš anksto, rašoma Valstybinės ligonių kasos pranešime žiniasklaidai.

Specialistai pažymi, kad kartą per metus profilaktiškai tikrintis sveikatą pas šeimos gydytoją ir gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų.

Patikrinimo metu gydytojai ugdymo įstaigoms išrašo elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą, kuris galioja vienerius metus nuo jo užpildymo datos. 

„Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų tėvai kiekvienais metais turėtų pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu ugdymo įstaigoms iki mokslo metų pradžios. Be to, šio dokumento reikalaujama, jeigu vaikas dalyvauja vasaros stovykloje. Kadangi vasarą sunkiau patekti pas gydytojus dėl gydytojų atostogų meto, o artėjant naujų mokslo metų pradžiai, gydymo įstaigose susidaro eilės, rekomenduojame pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos tikrinimu ir užsiregistruoti vizitui pas gydytoją jau dabar (…)“, – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Oksana Burokienė.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, pernai sveikatą pasitikrino beveik 455,5 tūkst. darželinukų ir moksleivių. Tai yra net 14 tūkst. vaikų daugiau nei 2021 m. Iš viso privalomiems profilaktiniams vaikų sveikatos tikrinimams apmokėti praeitais metais prireikė beveik 5,4 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų.

Primenama, kad šeimos gydytojas patikrinimo metu įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Radus pakitimų, vaikas yra siunčiamas pas gydytoją specialistą konsultacijai arba tyrimams.

Taip pat primenama apie pagal amžių vaikui priklausančius skiepus. Be šeimos gydytojo apžiūros dar reikalingas vizitas ir pas gydytoją odontologą. Gydytojas odontologas profilaktiškai patikrina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir prireikus skiria gydymą.

ELTA