Pirmadienio vakarą į Kėdainių ligoninės Terapijos korpusą iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, jiems pranešta, kad pastate suveikė gaisrinė signalizacija. Kadangi tai objektas, kuriame, yra nemažai pacientų ir darbuotojų, išskubėta nedelsiant.

Pasak ugniagesių atstovės spaudai Džiugintos Vaitkevičienės, pranešimas apie šį įvykį gautas pirmadienį, 21.43 val. Gaisrinė signalizacija buvo suveikusi 1 ir 4 aukštuose, tačiau ši sistema dar iki atvykstant ugniagesiams, buvo išjungta. Dūmų ir liepsnos nebuvo, tad ir pavojus niekam nekilo, pastate buvusių žmonių evakuoti nereikėjo.

Kodėl suveikė sistema?

Ugniagesių teigimu, gali būti, kad gaisrinė signalizacija įsijungė dėl gedimo, tačiau ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė neatmeta versijos, kad pastato laiptinėje kažkas galėjo užsirūkyti.

„Nors tiek sveikatos ministro, tiek rajono savivaldybės patvirtintais teisės aktais gydymo įstaigų viduje ir jų teritorijoje yra draudžiama rūkyti, vis dar pasitaiko atvejų, kai pacientai nesilaiko šių reikalavimų ir eina parūkyti aplink pastatus, gal kažkas dabar užsirūkė ir viduje. Kaltininko mums nepavyko nustatyti.

Prie visų įėjimų į ligoninę yra užklijuoti lipdukai, kad rūkyti yra draudžiama, todėl visus raginame elgtis atsakingai ir nekelti grėsmės aplinkiniams, nes, jei nuo neužgesintos nuorūkos kiltų gaisras, tektų evakuoti daugybę pacientų, turėtume daug rūpesčių. Prašome laikytis nustatytos tvarkos ir nepažeidinėti taisyklių, kitu atveju gali tekti mokėti baudą“, – teigia Kėdainių ligoninės vadovė.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.