Trečiadienį Lietuvoje tęsiasi išankstinis balsavimas prezidento rinkimų antrajame ture.Rinkėjai iki ketvirtadienio vakaro balsuoti gali nuo 7 iki 20 valandos visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą. Kėdainiuose išankstinis balsavimas vyksta Kėdainių rajono savivaldybės pastate, J. Basanavičiaus g. 36.

Kaip ir prieš penkerius metus, antrajame rinkimų ture susitinka perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda, už kurį pirmajame rinkimų ture balsavo 43,95 proc. rinkėjų, ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė. Prieš dvi savaites ji pelnė 20,05 proc. rinkėjų balsų.

VRK duomenimis, pirmąją išankstinio balsavimo dieną antrajame prezidento rinkimų ture balsavo daugiau kaip 41,5 tūkstančio rinkėjų. Tai yra 1,7 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.

Aktyviausi savo valią reiškė Neringos savivaldybės gyventojai, pasyviausiai – Šalčininkų rajono rinkėjai.

Taip pat nuo trečiadienio iki penktadienio bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose. 

Penktadienį ir šeštadienį rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Balsavimas užsienyje esančiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas kiekvienos atstovybės nustatytu laiku.

Pagrindinė prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo diena yra gegužės 26-oji, sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro. 

VRK ir „K. m.” inf.

(ELTA nuotr.)