Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT), duomenimis, dėl rusijai ir Baltarusijai taikomų tarptautinių finansinių sankcijų Lietuvoje įšaldyto turto bendra suma pasiekė daugiau nei 103 mln. eurų.

Skelbiama, kad pagal Europos Tarybos reglamentus dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais kenkiama Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei arba į juos kėsinamasi, Lietuvoje finansinės sankcijos yra taikomos 9 juridiniams asmenims, remiantis sąsajomis per nuosavybės teisę ar kontrolę.

Šiems asmenims priklausančių įšaldytų lėšų bendra suma sąskaitose yra daugiau nei 69,505 mln. eurų, ir daugiau nei 810 tūkst. JAV dolerių.

Taip pat nurodoma, kad dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į padėtį Baltarusijoje ir į Baltarusijos įsitraukimą į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, šiuo metu įšaldytos lėšos 6 juridinių asmenų ir 1 fizinio asmens sąskaitose, bendra suma siekia 23,710 mln. eurų ir 7,680 mln. JAV dolerių.

Bendra įeinančių įšaldytų lėšų, kurių siuntėjams taikomos Europos Sąjungos (ES) ribojamosios priemonės, suma yra daugiau nei 1,330 mln. eurų, daugiau nei 1,583 mln. JAV dolerių bei daugiau nei 215 tūkst. Rusijos rublių.

ELTA