Pagardų ir padažų gamintojas UAB „Daumantai LT“ sulaukė išskirtinio įvertinimo Skandinavijoje – lietuvių sukurtas ekologiškas kečupas Švedijos laikraščio paskelbtuose rinkimuose savo sudėtimi nurungė pasaulyje žinomų pagardų gamintojų produktus.


Laikraščio „Pitea-Titnigen“ vykdytame populiariausių šalyje kečupų tyrime buvo nagrinėtos tokių padažų gamintojų, kaip „Heinz“ ar „Felix“ produktų sudėtys, tačiau nugalėtoju paskelbtas „Daumantų“ pagamintas ekologiškas kečupas, parduodamas tarptautiniam prekybos tinklui „Coop“ ir žymimas prekiniu ženklu „Änglamark“.

„Coop“ – tai antras pagal dydį mažmeninės prekybos tinklas Švedijoje, sėkmingai veikiantis ir Šveicarijoje, Norvegijoje, Estijoje bei kitose šalyse. Su šiuo tinklu bendradarbiaujame jau nuo 2011 m. Per šį laikotarpį pristatėme jiems ne vieną populiarumo sulaukusį produktą, o toks įvertinimas ragina toliau kurti ir produkcija džiuginti vartotojus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – kalba „Daumantų“ prekės ženklo plėtros
vadovas Domas Grinkevičius.

D. Grinkevičiaus teigimu, vieni svarbiausių kečupo kokybės rodiklių – kuo daugiau šviežių pomidorų ir kuo mažiau pridėtinio cukraus bei druskos. Būtent dėl šių gaminio sudėties ypatybių „Daumantų“ kurtas receptas sulaukė aukščiausių įvertinimų vykusiuose rinkimuose.

„100-ui gramų šio kečupo tenka 210 gramų ekologiškai augintų, aukščiausius standartus atitinkančių pomidorų, kuriuos vežame iš Italijos. Negana to, jame bene perpus mažiau pridėtinio cukraus nei kituose kečupuose. Iš kitų jis išsiskiria ir tuo, kad yra be alergenų, jį gardiname jūros druska“, – pasakoja „Daumantų“ maisto technologas Algis Kairys.

Maisto technologas, sukūręs gausybę Lietuvoje ir užsienio šalyse pamėgtų pagardų, mano, jog ekologiškų produktų populiarumą skatina vis auganti sveiko gyvenimo būdo mada. Jo teigimu, vartotojai gręžiasi į fizinį aktyvumą, natūralų, augalinį maistą bei renkasi mažiau saldintus maisto produktus, kurių sudėtyje nėra alergenų ar riebalų.

D. Grinkevičius pastebi, kad, 2008 m. sukūrus ekologiško „Daumantų“ kečupo receptūrą, jis buvo pristatytas ir Lietuvos rinkai, tačiau tuo laikotarpiu didelio populiarumo nesulaukė. Visgi, prekės ženklo vadovas neabejoja, kad šis produktas netrukus grįš į šalies prekybos centrų lentynas.

„Ekologiškumo poreikį šiomis dienomis diktuoja patys vartotojai – tai pastebime iš jų prekių krepšelių. „Daumantų“ ekologiškas pomidorų padažas bei majonezas jau yra itin pamėgti tautiečių, jų pardavimai nuolatos auga, tad tik laiko klausimas, kada į prekių lentynas sugrįš ir ekologiškas kečupas, puikiai įvertintas Skandinavijoje“, – apie didėjančią ekologiškų produktų paklausą kalba D. Grinkevičius.