Forumo dalyviai.

Forumo dalyviai.

Savaitgalį Anykščiuose įvyko Lietuvių ir švedų draugijų sąjungos forumas, kurio tema: „ Kultūros, verslo ir socialinio bendradarbiavimo strategija”.

Forume dalyvavo daugiau nei dešimt Švedų – lietuvių asociacijos narių iš Švedijos bei atstovų iš įvairių Lietuvos miestų, tokių kaip Anykščiai, Kaunas, Klaipėda, Utena, Jurbarkas, Radviliškis ir kt., kuriuose veikia šios draugijos skyriai.

Kėdainių lietuvių ir švedų draugijai atstovavo 7 nariai: Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė, Ričardas Jazdauskas, Vanda Kaupienė, Vytautas Kaupys, Vilma Lukošienė, Antanas Svirskis bei Asta Raicevičienė.

Linkėjo tęsti draugystę

Neoficialus forumo darbas prasidėjo nuo itin daug dėmesio ir lankytojų susilaukiančio Medžių lajų tako lankymo.Gidu einant lajų taku buvo žinomas gamtininkas, dabartinis Anykščių rajono vicemeras Sigitas Obelevičius. Oficialioji forumo dalis vyko Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Sveikinimo žodžius tarė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigitas Obelevičius bei kt.

Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin dėl svarbių priežasčių negalėjusi dalyvauti, atsiuntė sveikinimą visiems susirinkusiems į forumą, kurį perdavė Švedijos ambasados atstovė Laura Burauskienė, Informacijos ir gynybos atašė asistentė.

A. Raicevičienė.

A. Raicevičienė.

,,Deja, šiandien negaliu su jumis būti. Asmeniškai aš tikiu, kad turbūt yra svarbiau pažinoti kai kurias valstybes labai giliai, negu daug jų aplankyti labai trumpai. Pažįstant mąstymą ir realijas kažkurios valstybės, padeda mums ten jaustis kaip namuose ir padeda susirasti draugų visam gyvenimui. Aš pati jaučiuosi kaip namie ne tik Švedijoje, bet ir Lietuvoje, Japonijoje bei Austrijoje. Aš didžiuojuosi ir esu sujaudinta, turėdama draugų visam gyvenimui iš visų šių valstybių. Ir aš tikiu, kad jūs jaučiatės taip pat, kai susitinkate su savo draugais iš Lietuvos arba iš Švedijos.Mano noras šiandien jums būtų toks, kad jūs toliau draugautumėte, susirastumėte naujų draugų ir vėl tęstumėte darbą būdami tarsi ambasadoriai, darydami jau ir taip artimus Lietuvos ir Švedijos ryšius dar artimesniais,” – linkėjo sveikinimo laiške Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin

Darbas vyko grupėse

Apie Švedijos ir Lietuvos organizacijų partnerystės ryšius ir tolesnio bendradarbiavimo stiprinimą, ateities perspektyvas, kalbėjo švedų – lietuvių asociacijų vadovė Walla Carlsson.

Pranešimus apie gerosios patirties pasidalijimą socialinės politikos srityje skaitė svečias iš Švedijos Bengt Andersson, Gnosjo miesto Socialinės paramos skyriaus vadovas. Iš Lietuvos kalbėjo Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro (AMUIC) pirmininkė Elvyra Lasskaja ir Šiaulių fondo ,,Laisvės vartai“ vadovė Žydronė Stanienė. Apie smulkaus verslo vystymo ir bendradarbiavimo tarp šalių perspektyvas, pranešimą skaitė verslininkas Viktoras Kaštelionis. Apie kultūros ir turizmo istoriją, tradicijas ir vystymosi perspektyvas tarp šalių kalbėjo VŠĮ „Anykščių turizmo informacijos centro“ direktorius Rimantas Sereičikas.

Toliau forumo dalyvių darbas vyko grupėse. Socialinių klausimų grupė apsilankė Anykščių Vaikų ir jaunimo dienos užimtumo centre bei Svėdasų senelių globos namuose, Smulkaus verslo vystymo grupė aplankė UAB „Amatų kalnelį“ Inkūnuose, o Kultūros ir turizmo grupė pabuvojo Anykščių vicemero S. Obelevičiaus botanikos sode Traupyje.

Botanikos sode.

Botanikos sode.

Unikaliame sode per 7 tūkst. augalų

Kėdainiečių delegacija priklausė pastarajai grupei, todėl mielai visi apsilankė ir daug gerų emocijų patyrė garsiajame botanikos sode. Vienintelį šalyje mokyklos botanikos sodą 1989 – aisiais metais pradėjęs kurti buvęs ilgametis Traupio pagrindinės mokyklos direktorius, biologijos mokytojas ekspertas, nuo 2007-ųjų buvęs Anykščių rajono meras, dabartinis vicemeras S. Obelevičius, šiandien 5 arų sklype turi apie 7 tūkst. įvairių rūšių, formų bei veislių augalų iš viso pasaulio.

Visas augalų kolekcijas yra surinkęs vienas žmogus – S. Obelevičius. Didžiausia Traupio botanikos sodo vertybė – reti ir unikalūs Lietuvos augalai, tačiau ne mažiau įdomūs ir iš įvairiausių pasaulio kampelių atkeliavę egzotiniai augalai.

Čia surinktos saugomų augalų kolekcijos, auga senoviniai lietuviški prieskoniniai augalai, Lietuvos floros sumedėjusieji augalai. Iš viso sode – per tūkstantį lietuviškų rūšių. Daugiau nėra tokios vietos, kur būtų surinkta tokia gausybė Lietuvos augalų. Būtent Lietuvos paveldas labiausiai domina atvykusius iš užsienio svečius. Juos labiausiai sužavėjo tiek vienoje vietoje augančių vietinės floros augalų.

Pasibaigus forumui, vyko naujojo Lietuvių ir švedų draugijų sąjungos pirmininko rinkimai. Buvusį ilgametį

Draugijos narė V. Lukošienė

Draugijos narė V. Lukošienė

pirmininką Vytautą Simelį iš Radviliškio, pakeitė Martynas Latanauskas iš Klaipėdos lietuvių ir švedų draugijos.

Asta Raicevičienė

Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininko pavaduotoja

Panašios naujienos

One Response

 1. Naude

  labas
  Esate asmuo, prekybininkas, darbuotojas arba pensininkų, studentų, verslininkas… Finansuoti jūsų vestuvių projektai, investicijų, butas, automobiliai… ir daug daugiau. Mes esame pasirengę suteikti paskolą, trumpuoju laikotarpiu ir ilgalaikėje perspektyvoje nuo 2000 lt. iki 300000 eurų su nedideliu greičiu. Jei esate sugedo finansiškai, turite draugų, jūsų atveju, mes turime savo problemų sprendimas. Tai sritys, kuriose mes galime jums padėti:

  * Finansinės
  * Hipotekos
  * Investicinė paskola
  * Auto paskolos
  * Skolos konsolidavimas
  * Kredito linija
  * Antrą hipotekos
  * Išpirkimo kredito
  * Asmeninė paskola

  Norėdami gauti daugiau informacijos, rašykite mums, suteikdamas mums tikslią sumą ir paskolos grąžinimo laikotarpį. ačiū.
  El. paštas: cfn.finance@gmx.fr

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.