Spalio mėnesį Lietuva su visa Europa mini organų donorystės dieną, o siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į organų donorystės ir transplantacijos temą organizuojami įvairūs renginiai ir akcijos. Šiemet ši diena minima spalio 8 d.

Organų donorystė ir transplantacija kai kuriems žmonėms reiškia galimybę išsilaisvinti iš varginančių ir būtinų gydymo procedūrų, o kitiems tai vienintelė viltis toliau gyventi. Organų donorystė suteikia viltį kažkieno mamai, tėčiui, vaikui, dėdei, seneliui, draugei ar mylimajam pasveikti, džiaugtis gyvenimu, keliauti bei praleisti daugiau laiko su artimais ir brangiais žmonėmis. Organų donorystės dėka vieno žmogaus netektis gali suteikti naują viltį net 7 ligos išvargintiems pacientams.

„Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos organų donorystės diena, visoje Lietuvoje organizuojama daug įvairių renginių, skirtų prisiminti organų donorus ir padėkoti jų artimiesiems už kilnų apsisprendimą padovanoti mirusiųjų organus kitų gyvybei gelbėti. Stengiamasi pagerbti ir įvairių sričių medikus, kurie dirba itin atsakingoje – organų donorystės ir transplantacijos – srityje“, – sako Nacionalinio transplantacijos biuro (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorė Ieva Grybauskienė.

Viso renginio metu bus galima pasirašyti sutikimus Donoro kortelei gauti.

Penktadienio vakarą asociacija „Gyvastis“ visoje Lietuvoje uždegs žvakutes organų donorams atminti. Kėdainiuose žvakutės bus degamos 18 val. Didžiosios Rinkos aikštėje.

Panašios naujienos