Į M. Daukšos viešąją biblioteką galima užsukti ne tik knygų pasiimti, bet ir apžiūrėti parodas, kurios eksponuojamos tiek languose, tiek vidaus erdvėse. Šiuo metu veikia fotografijos darbų ir tautinių juostų parodos. Jų autoriai – mūsų kraštiečiai.

Viešosios bibliotekos „Langų galerijoje“ savo darbus pristato Darius Šulcas. Jo fotografijose įamžinti vaizdai kviečia praeivius pasigrožėti šalies peizažais ir prisiminti, kokia graži yra mūsų šalis. Ši paroda yra skirta dviem progoms – Vasario 16-ajai – Valstybės atkūrimo ir Kovo 11-ajai –Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienoms paminėti. Pa­roda veiks iki kovo 31 d.

Kitoje parodoje – mamos ir dukters kūryba

Loreta Balčiūnaitė-Steponavičienė – kėdainiečiams puikiai pažįstama sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistrė, vytinių ir pintinių juostų audimo amatų puoselėtoja, tautodailininkė, kuri savo patirtį noriai perduoda ir kitiems. Viena ištikimiausių jos sekėjų – dukra Laura, kuri taip pat „užsikrėtė“ tautinių juostų pynimu. Tuo jos abi užsiima jau ne vienus metus.

„Tikiu, kad į vytinę tradicinę lietuvių juostą galima sudėti žmogui įvairiausius palinkėjimus – viltį, laimę, stiprybę ir džiaugsmą“, – apie juostos simboliką kalba Loreta. Tradicinių amatų meistrė iš vaikystės prisimena puikiai išaustus šeimos kilimus. Jau nuo 5 metų su vąšeliu nerdavo trikampėlius ir apskritimus. Paslapčia žaisdavo su siūlais, kuriuos pačiupdavo nuo krikšto mamos staklių jai nematant. Šiandien Loretai svarbu kuo daugiau prisidėti prie senųjų amatų ir kitiems parodyti, kokią didelę reikšmę turi tautinė juosta mums – kaip istorijos ir identiteto simbolis.

Loretos Balčiūnaitės-Steponavičienės ir jos dukters Lauros Steponavičiūtės rankomis sukurtas grožybes M. Daukšos viešojoje bibliotekoje II a. parodų erdvėje bus galima apžiūrėti iki kovo 7 d.

„Kėdainių mugės“ ir M. Daukšos viešosios bibliotekos inf.

A. Barzdžiaus nuotr.