„Kasdien žvalgomės ne tik į dangų, bet ir stebime orų prognozes. Labai laukiame sausesnių orų. Dar liko neužsėti keli laukai, tačiau dėl jų mažiausiai neramu. Dabar – visos mintys apie tręšimą ir purškimą nuo piktžolių. Bet kol šlapia, darbai stovi“, – sakė Dotnuvos seniūnijoje (Kėdainių r.) ūkininkaujantis ūkininkas Algimantas Kižauskas. Vyras neslepia, kad iš maždaug tūkstančio hektarų nesėtų turi apie trisdešimt. 

A. Volkavičius nutaikęs gerą orą sėda prie traktoriaus vairo ir skuba į laukus baigti sėją.

A. Volkavičius nutaikęs gerą orą sėda prie traktoriaus vairo ir skuba į laukus baigti sėją.

Panašiai kalba ir kiti Kėdainių krašto žemdirbiai.
Jaunasis ūkininkas Arnas Volkavičius taip pat akylai stebi orų prognozes ir pagal jas renkasi, kur važiuoti – į laukus ar studijas. Trečio kurso studentas, kremtantis agronomijos mokslus, nesunkiai suderina visus darbus. „Tas lietingas oras labai trukdo suplanuotiems darbams. Dar liko pasėti paskutinį laukelį vasarinių kviečių ir šįmet suplanuotus dešimt hektarų grikių. Jų kol kas nesu auginęs, bet nutariau pabandyti. Pernai kaip naujieną ūkyje sėjau žirnius, kurie labai gerai derėjo – užaugo net po pusseptintos tonos iš hektaro, o šįmet bandysiu grikius“, – sakė A. Volkavičius. A. Volkavičius dirba apie 200 hektarų žemės. Juose auga ne tik žieminiai kviečiai ir rapsai, kurie puikiai peržiemojo, bet ir vasariniai javai, cukriniai runkeliai. „Dabar labai jau rūpi pasėlius pamaitinti, tad laikas juos tręšti. Deja, nuolat lyjant tręšimo darbai stoja. Lygiai taip pat turime purkšti laukus nuo piktžolių, nes laiku to nepadarę galime turėti labai žolėtus laukus“, – sakė jaunasis ūkininkas.
Kėdainių rajono Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus specialistų teigimu, rajone yra apie pustrečio tūkstančio registruotų ūkių. Praėjusių metų deklaravimo duomenimis, Kėdainių rajone deklaruota per 108 tūkstančius hektarų pasėlių plotų. Panašūs skaičiai yra išlikę ir šiais metais. Specialistų teigimu, pavasarinė sėja jau eina į pabaigą, tačiau finišui kol kas trukdo lietingi orai ir drėgnos dirvos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.