Praėjusį savaitgalį Kėdainių kraštas sulaukė daugybės svečių. Kėdainių lenkų draugijos iniciatyva vyko jau keturioliktasis lenkų kultūros festivalis „Znad Issy“.

Rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė (kairėje) lenkų kultūros festivaliui linkėjo gyvuoti ilgus metus.

Rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė (kairėje) lenkų kultūros festivaliui linkėjo gyvuoti ilgus metus.

Šįkart šventėje tradiciškai netrūko nei dainų, nei šokių, nei muzikos. „Mūsų festivalis plečia geografiją. Esame šventę Kėdainiuose, vėliau pramogavome ir Panevėžyje, Kaune, Vilniuje, Krakėse, pernai sumanėme į renginius įtraukti mano gimtojo krašto – Akademijos – visuomenę. O šiemet nutarėme lenkiškos kultūros gūsį nunešti Josvainių miestelio gyventojams. Džiugu, kad josvainiečiai yra draugiški ir tokį pasiūlymą priėmė. Tradiciškai sulaukėme gausaus būrio svečių – ne tik iš Lietuvos, bet ir Lenkijos. Nieko naujo nesugalvojome, tik norime parodyti tai, ką lenkai brangina ir puoselėja – meilę muzikai, dainai ir šokiui“, – sakė Kėdainių lenkų draugijos pirmininkė Irena Duchovska.

Pučiamųjų orkestrų pasirodymai - tikra festivalio puošmena.

Pučiamųjų orkestrų pasirodymai – tikra festivalio puošmena.

Lenkų kultūros festivalio metu pramogų netrūko nei Josvainių miestelyje, nei Kėdainiuose. Buvo surengtas ne vienas šventinis koncertas, kuriame dalyvavo jaunimo pučiamųjų orkestrai ir šokėjos, šokių ansambliai, chorai ir liaudies muzikos kapelos.

Per Josvainius ir Kėdainius trankiai žygiavo ansamblių eisenos. O šeštadienio vakarą Daugiakultūriame centre skambėjo lenkų kūrėjų eilės.

„Šis festivalis į mūsų miestą įneša labai daug energijos ir linksmybių. Tik šiame festivalyje mes galime paklausyti puikios pučiamųjų orkestrų muzikos, todėl ir laukiame birželio, kad galėtume aplankyti lenkų festivalio renginius. Vos spėjame iš vieno koncerto į kitą. Tas festivalis puiki proga pamatyti senus pažįstamus bei atrasti naujų bičiulių“, – sakė nuolatinė lenkų festivalio dalyvė kėdainietė Regina.

Šventei baigiantis keli šimtai svečių sakė būtinai sugrįšią į Kėdainius: „Čia gražu, jauku, įdomu, o ir žmonės labai šilti gyvena.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.