Liepą įsigaliosiantys griežtesni reikalavimai ūkininko sodybos statybai nebus taikomi ūkininkams, kurie yra pradėję rengti ar jau parengė kaimo plėtros žemėtvarkos projektus, turi leidimą statybai ar yra pradėję statybas.

Tą numatančias Ūkininko ūkio įstatymo pataisas ketvirtadienį priėmė Seimas.

Patobulinimais suteiktas pereinamasis laikotarpis ūkininkams, kurie jau pradėjo ruošti ūkininko sodybos statybos projektus, laukia statybos leidimų, tačiau gali nespėti iki liepos dokumentų susitvarkyti. Jiems galios senesnės įstatymo nuostatos – bus leidžiama gyvenamąją sodybą statyti ir 0,5–2 hektarų sklype.

Kovą Seimas pritarė Ūkininko ūkio įstatymo pataisoms po prezidento veto: nuo liepos 1 d. ūkininko sodybos gyvenamąjį namą su priklausiniais galės statyti ūkininkas, ne mažiau kaip 3 metus deklaravęs pajamas iš žemės ūkio veiklos, tačiau reikalavimas nebus taikomas kitos paskirties ūkinių pastatų statybai.Jau priimtame įstatyme taip pat nustatyta, kad gyvenamosios paskirties pastatas su pagalbinio ūkio pastatais galės būti statomi nuosavybės teise priklausančiame žemės ūkio paskirties žemės sklype, ne mažesniame kaip 2 hektarai.

Tuo tarpu kitus ūkininko veiklai reikalingus pastatus leidžiama ir nuosavame bent 0,5 hektaro žemės ūkio paskirties sklype – išskyrus atvejus, kai kituose įstatymuose ar teritorijų planavimo dokumentuose nustatyta kitaip.

Šiuo metu norint statyti ūkininko sodybos pastatus būtina parengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą statinių vietai patvirtinti, po to dar turi būti parengtas sodybos statinių projektas, išduotas statybos leidimas.

ELTA