„Esame susirūpinę, kad nebūtų padaryta klaidų, kurias ištaisyti kainuos labai brangiai,“ – apie statomą daugiafunkcį aikštyną Kėdainių Chemikų gatvėje prie „Aušros“ progimnazijos sako Kėdainių ledo ritulio klubo vadovas Aušrys Macijauskas, inicijavęs garsaus praeityje ledo ritulininko Dainiaus Zubraus atvykimą į Kėdainius. – Tikiuosi, kad mus išgirs ir nebus investuotas milijonas eurų, o negalėsim naudotis ledu. Sprendimas privalės būti surastas.“

Atsinaujino daugiafunkcio aikštyno statybos. Kėdainių ledo ritulio klubas yra sunerimęs dėl to, kad dirbtinio ledo aikštelė gali būti nevisiškai pritaikyta ledo rituliui.

„Kadangi savivaldybėje supratimas apie ledo ritulį kol kas yra nedidelis, žmonės valdžioje nelabai įsivaizduoja, kas turėtų būti, kad būtų įmanoma žaisti ledo ritulį. Jau matosi, kad įgyvendinus projektą kai kurių dedamųjų dalių gali trūkti,“ – D. Zubraus vizito Kėdainiuose išvakarėse sakė A. Macijauskas.

Pasak ledo ritulio entuziasto, nėra numatyti apsauginiai stiklai aikštelės galuose, nors bortai, atitinkantys reikalavimus, ir yra. Nenumatytos vietos atsarginių žaidėjų suoleliui ir varteliai išėjimui į aikštę.

Ledo ritulys yra ypatingas tuo, kad žaidėjai labai dažnai keičiasi, vos ne kas minutę. Būtina numatyti vietas atsarginei komandai, nes praktiškai du trečdaliai komandos laukia keitimo ant suolo.

O kaip svarbiausią problemą Kėdainių ledo ritulio klubo vadovas įvardijo tai, kad nėra numatyta ir kol kas nenumatoma turėti ledo priežiūros mašiną.

„Reikia rasti kažkokį sprendimą, nes dirbtinio ledo aikštelė negali funkcionuoti be ledo priežiūros mašinos, – tikina A. Macijauskas. – Ji reikalinga ne vien dėl ledo ritulio, ji reikalinga išvis, kad galėtų būti čiuožykla.“

Ledą valyti reikia kas valandą, maždaug 6–8 kartus per dieną. Ledas labai greitai dėvisi, nes yra labai plonas, jį nuolat reikia atnaujinti. Ledas skilinėja, trupa, susikaupia daug ledo drožlių, sniego. Po 2–3 valandų ledo eksploatavimo jau yra pavojinga ant jo čiuožti, čiuožiantysis gali patirti labai skaudžias traumas.

Tai ne pirmas Kėdainių ledo ritulio entuziastų ir šalies ledo ritulio federacijos atstovų susitikimas su rajono vadovais. Lietuvos ledo ritulio federacija yra pažadėjusi Kėdainiams padovanoti ledo ritulio standartus atitinkančius bortus su stiklais.

Bortai yra likę nuo Pasaulio ledo ritulio čempionato, vykusio 2009 m. Vilniuje „Siemens“ arenoje. Bortai nauji, panaudoti vieną savaitę Pasaulio čempionatui, išmontuoti ir guli sandėlyje.

„Dar vis galim tarptautinius, tiek ledo ritulio, tiek dailiojo čiuožimo, reikalavimus atitinkančius bortus gauti už dyką. Pinigus, kurie bus išleidžiami projekte numatytiems bortams, būtų galima panaudoti ledo mašinai įsigyti, – siūlys Macijauskas. – Ir manau, galima dar kartą pabandyti įrodyti ES fondų administratoriams, kad ledo mašina yra tiesiog neatskiriama ledo aikštelės dalis. Negali būti dirbtinio ledo be priežiūros mašinos. Taip niekur pasaulyje nėra ir nerasit nė vienos aikštelės be ledo priežiūros mašinos. Tai yra neatskiriamos vienos sistemos dalys.“

Apie tai kėdainiečiai informavo ir pagalbos paprašė Lietuvos ledo ritulio federacijos. Federacija yra labai suinteresuota ledo ritulio plėtra Lietuvoje ir netgi finansiškai prisideda prie dirbtinio ledo aikštelių atsiradimo, suteikdama įrangą. Ne be ledo ritulio federacijos iniciatyvos kyla ledo rūmai Kaune. Dabar, girdime, ir Alytuje atsiras ledo aikštelė.

„Jeigu Kėdainiai pastatys aikštelę pirmiau negu Alytus ar kas nors kitas, mes tuos bortus gausim. Bet jeigu Alytus mus aplenks, tai gali tie bortai nukeliauti ir ten, – apie dovanojamą įrangą sakė A. Macijauskas. – Alytaus meras labai susidomėjo šia iniciatyva ir tikrai gali suskubti pasinaudoti, jeigu mes čia, Kėdainiuose, trypčiosime vietoje.“

A. Macijauskas ir D. Zubrus tikisi, kad su jais susitiks kompetentingi savivaldybės specialistai, su kuriais įvyks konstruktyvus pokalbis.

„Esame labai suinteresuoti, kad nebūtų padaryta klaidų, kurias ištaisyti kainuos labai brangiai. O ištaisyti vis tiek reikės. Reikės ir tos ledo valymo mašinos, ir tų bortų, neišvengsi to, – įsitikinęs Kėdainių ledo ritulio klubo vadovas. – Tiesiog žmonės, vykdantys, atsakingi už tą projektą, sunkiai tai įsivaizduoja, mažai turi žinių apie dirbtinio ledo eksploatavimą. Tikiuosi, kad mus išgirs ir nebus investuotas milijonas eurų, o negalėsim naudotis ledu. Sprendimas privalės būti surastas.“

Pagal planą, daugiafunkcis aikštynas, kuriame vasarą galima bus žaisti krepšinį, tinklinį ar lauko tenisą, o žiemą – čiuožinėti, turėtų būti pabaigtas iki šių metų pabaigos. Ledas jame galės būti beveik pusę metų, nuo spalio iki balandžio. Ledas jame galės būti, kai paros vidutinė temperatūra bus ne aukštesnė kaip 10 laipsnių šilumos.

Ingrida Marijošienė

Dainius Zubrus su kėdainiečiu Pauliumi Macijausku (2012 m.
„Akropolis“). /Asmeninio A. Macijausko archyvo nuotraukos
/
Analogiškas daugiafunkcis aikštynas veikia Panevėžyje.

Panašios naujienos