Kėdainių rajono savivaldybę aplankė kaimyninės Latvijos Cesio savivaldybės atstovai. Latviai domėjosi investavimo Kėdainiuose galimybėmis.

Iš Latvijos, Cesio savivaldybės, atvykę svečiai itin domėjosi investavimo Kėdainiuose galimybėmis.

Iš Latvijos, Cesio savivaldybės, atvykę svečiai itin domėjosi investavimo Kėdainiuose galimybėmis.

Cesio savivaldybės meras Janis Rozenbergs domėjosi, kaip gyvuoja Kėdainiuose įkurta Laisvoji ekonominė zona, ar ja domisi investuotojai.

Pasak Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, Lietuvoje veikia šešios Laisvosios ekonominės zonos. „Investuotojai labiau domisi Klaipėdos ir Kauno zonomis, o Šiauliai, Alytus, Panevėžys ir Kėdainiai sulaukia mažesnio dėmesio. Kėdainių laisvoji ekonominė zona yra perduota valdyti operatoriui, kuris ieško investuotojų. Besidominčių yra, tačiau užsieniečius domina ne tik esamos sąlygos, bet ir visas energetinis paketas – vandens elektros energijos kainos. Mums investuotojai labai svarbūs, kaip naujų darbo vietų kūrėjai“, – sakė S. Grinkevičius. Jis pridūrė, kad Kėdainiuose gana neblogai išvystyta pramonė ir žemės ūkis. „Norime, kad mūsų miestas garsėtų ir puikiais darbo pasiekimais ir kaip turtingą istoriją turintis kraštas. Svečiai sakė, kad jie savo mieste organizuoja puikius kultūrinius renginius. Matyt, reikės juos aplankyti – bendradarbiavimas gimdo daug naujų idėjų. Tikėtina, kad kokio festivalio užuomazgą galime parsivežti po viešnagės Latvijoje“, – sakė S. Grinkevičius.

Su Latviai diskutavo ne tik rajono meras Saulius Grinkevičius, bet ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Su Latviai diskutavo ne tik rajono meras Saulius Grinkevičius (centre), bet ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Aplinkosaugos instituto atstovai teiravosi, kaip Kėdainiuose randama darbuotojų ir ar nėra specialistų trūkumo. S. Grinkevičius pastebėjo, kad paliekančiųjų Kėdainių kraštą srautas vis dar yra, tačiau jis jau kiek sumažėjo, jei lygintume su situacija, kokia buvo prieš dešimtmetį. „Gyventojus likti nedideliuose miestuose labiausiai skatina galimybė normaliai užsidirbti. Vien duoti darbo žmonėms šiandien jau nebepakanka. Reikia suteikti normalų uždarbį, tada gyventojų bėgimą į didmiesčius sustabdytume“, – savo nuomonę išsakė Kėdainių rajono vadovas.

Latviai itin susidomėjo smulkiųjų verslininkų rėmimo fondo veikla Kėdainių rajone. Jie sakė greičiausia pasinaudosią tokia patirtimi ir bandys panašiai skatinti savo savivaldybės verslininkus.

„Susitikimas tikrai buvo naudingas ir informatyvus. Turime norą gražiai ir kokybiškai gyventi, tad bendradarbiaudami ir dalindamiesi patirtimi galime siekti užsibrėžtų tikslų“, – teigė Cesio savivaldybės meras Janis Rozenbergs.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.