Artėjant mirusiųjų pagerbimo dienai, šimtai tūkstančių tautiečių leisis į keliones, lankydami savo giminaičių ar pažįstamų kapus. Eismas tiek Visų Šventųjų, tiek Vėlinių dieną bus labai intensyvus, tad policijos pareigūnai prašo visų elgtis apgalvotai ir pasisaugoti.

Svarbu nepamiršti, kad artimiausiomis dienomis į kelius išvažiuos ir mažiau vairavimo patirties turinčių vairuotojų, tad svarbiausia yra niekur neskubėti, važiuoti lėčiau, saugiu atstumu, atidžiai stebėti aplinką ir laikytis visų kelių eismo taisyklių. Jokiu būdu nesėsti prie vairo apsvaigusiems asmenims. Vairuojant nerašinėti SMS žinučių, neužsiimti kitais dėmesį blaškančiais dalykais. Tiek vairuotojams, tiek ir keleiviams privalu segėti saugos diržus.

Atvažiavus prie kapinių, patariama nestatyti automobilių ant žaliosios vejos ar ten, kur trukdytų eismui, neužstatyti išvažiavimo kitiems. Įsitikinti, kad paliekate automobilį užrakintą, įjungti signalizaciją. Salone nepalikite rankinių, kompiuterių, telefonų ar kitų vertingų daiktų, dokumentus nešiokitės su savimi. Būnant kapinėse, reikėtų akylai saugoti savo daiktus, nes juos gali pavogti.

Ypač saugokite mažamečius vaikus. Išlipę iš automobilio, neškite juos ant rankų arba tvirtai laikykite už rankos, kad mažieji nesiblaškytų tarp automobilių ir nebūtų jų partrenkti. Pėsčiųjų prašoma neišbėgti staiga į gatvę, nes vairuotojai gali nespėti sustabdyti transporto priemonės. Tamsiu paros metu vaikai ir suaugusieji turi dėvėti atšvaitus. 

Neužsibūkite kapinėse iki vėlumos. Neikite vieni neapšviestomis gatvėmis, nes galite tapti apiplėšimo auka.

Parengta pagal policijos inf.

Panašios naujienos