Savaitgalį Lančiūnavos bendruomenės centre vyko popietė „Mėsiedas – smagus metas“. Netrūko skambios muzikos, šokių ir gerų emocijų.

Renginio metu paaiškėjo, kas yra tas mėsiedas (arba mėsėdis). Tai laikotarpis nuo Kalėdų iki Užgavėnių,  žiemos linksmybių, piršlybų ir vestuvių metas. Anuomet valstiečiams ir samdiniams tai buvo poilsio ir pramogų laikas. Neskaitant neįmantrių darbų buvo vakarojama, dainuojama, žaidžiama, menamos mįslės. Su šiomis lietuvių liaudies tradicijomis supažindinti į popietę susirinkę gyventojai.

„Smagiai praleidome laiką folkloro popietėje „Mėsiedas – smagus metas“. Ypač visiems patiko netikėta improvizuota renginio pabaiga, kai smagius šokius pagriežė į renginį užsukęs lančiūnaviškis Algimantas Pečeliūnas, tada daugelis įsisuko į šokių ratą.

Ačiū renginyje dalyvavusiems Kėdainių kultūros centro kolektyvams: Tiskūnų skyriaus folkloro ansambliui „Žalasys“(vad. V. ir D. Danauskai), Vilainių skyriaus Lančiūnavos folklorinių šokių grupei „Gintarai“(vad. G. Šeškevičius) ir Truskavos kultūros centro folkloro ansambliui „Vermena“ (vad. K. Valionis)“, – teigia Lančiūnavos bendruomenės nariai.

Parengta pagal organizatorių inf.

Panašios naujienos